İspanya'da en çok G.Saray tanınıyor

Pazartesi 28.09.2009 10:37
Güncelleme: Pazartesi 28.09.2009 10:38
ABONE OL
Ankara'da gerçekleştirilen Avrupa Kulüp Şampiyonları Kupası (Continantal Cup) grup elemelerini ilk sırada tamamlayan Barcelona Buz Hokeyi takımının antrenörü Ramon Baron, İspanya'da en fazla tanınan Türk takımının Galatasaray olduğunu söyledi.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü Buz Pateni Pisti'nde, 24-27 Eylül tarihlerinde, Ankara Polis Akademisi ve Koleji, Slavia Sofya (Bulgaristan) ve Herzliya Pituah (İsrail) takımları ile oynadıkları grup maçlarını ilk sırada tamamlayan Barcelona'nın antrenörü Ramon Baron, Ankara'da çok iyi misafir edildiklerini ve organizasyonun mükemmel olduğunu ifade etti. Turnuva boyunca takım olarak da iyi organize olduklarını ve istedikleri sonuçları aldıklarını kaydeden Baron, ''Organizasyonda bir çok insan görev aldı. Bizimle ilgilendiler. Mükemmel bir organizasyondu, teşekkür ediyoruz'' dedi.

Buz hokeyinin İspanya'da Türkiye'de olduğu gibi küçük sporlar arasında olduğunu ifade eden Ramon Baron, İspanya buz hokeyi liginde 5, 2. ligde ise sadece 3 takım olduğunu belirterek, ''İspanya'da buz hokeyine ilgi az. Hokey maçlarını bazen yerel televizyonlar yayınlıyor. Televizyon yayınları az olunca bu sporu tanıtmak da zor oluyor'' diye konuştu.

GALATASARAY İSPANYA'DA EN ÇOK TANINAN TÜRK TAKIMI

Ramon Baron, futbolun ''oyunların kralı'' olduğunu, Barcelona futbol takımının da futbol takımlarının en büyüklerinden olduğunu ifade ederek, ''İspanya'da televizyonlarda hep futbol var. Spor salonumuz stadın da içinde bulunduğu komplekste. Futbol takımının Barcelona'daki maçlarını izliyorum'' dedi.

İspanya'da en çok tanınan Türk takımının Galatasaray olduğunu ifade eden Ramon Baron, İspanya'da en çok tanınan ikinci takımın Fenerbahçe, üçüncü takımın ise Beşiktaş olduğunu söyledi. Ramon Baron, Galatasaray'ın, Süper Kupa finalinde Real Madrid'i yenmesi nedeniyle İspanya'da en çok tanınan Türk takımı olduğunu kaydetti.

Galatasaray teknik direktörü Rijkaard'ın, İspanya'da iyi işler yaptığını ve Barcelona'da çalıştığı dönemde çok sevildiğini belirterek, ''Rijkaard İspanya'da çok güzel işler yaptı, başarılı oldu, ama bu geride kaldı. Rijkaard, şu anda İspanya'da o kadar takip edilmiyor. Çünkü, İspanya'da önce İspanya ligi, sonra İtalya ligi takip edilir'' diye konuştu.

Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Messi'nin çok büyük bir yıldız olduğunu ifade eden Ramon Baron, ''Evet, Messi çok büyük bir yıldız, ancak bizden de Messiler çıkıyor. Benim takımımda da 'Messiler' var'' dedi.