Moskova'da umut var

CSKA Moskova'nın kendi liginde Zenit'e 2-0 yenildiği maçta sergilediği kötü futbol Beşiktaş cephesini Devler Ligi'nde oynanacak karşılaşma için umutlandırdı

Pazartesi 28.09.2009
Güncelleme: Pazartesi 28.09.2009
ABONE OL
Ligdeki kötü gidişine bir türlü son veremeyen, Şampiyonlar Ligi'ne de Manchester United yenilgisiyle moralsiz başlayan Beşiktaş'ta tüm gözler dönüm noktası olarak görülen CSKA Moskova karşılaşmasına çevrildi. Çarşamba günkü mücadeleden galibiyetle ayrılmayı hedefleyen siyah-beyazlıları, Moskova'dan gelen iyi haberler sevindirdi. CSKA'nın geçtiğimiz gün Rusya Premier Ligi'nde Zenit'e karşı oynadığı maçta kötü futbol sergilemesi ve aldıkları 2-0'lık mağlubiyet, Çarşamba günü için Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli ve futbolcuları umutlandırdı. Maçı izlemeye giden yardımcı antrenörler Tayfur Havutçu ile Stefano Marrone'dan gelen, "Defansta çok açık verip adam kaçırıyorlar. Sağ kanatları çok kuvvetli ama sol kanatları etkili değil. Ayrıca son vuruşlarda etkili değiller" şeklindeki rapor da takımı rahatlattı. Denizli'nin oyuncularına, "Rakibi gözünüzde büyütmeyin. Zenit maçında nasıl oynadıklarını gördünüz. İşimiz çok zor değil. Bu maçı kazanıp çıkışa geçelim" şeklinde uyarılarda bulunduğu ifade edildi.

BASKIYA DAYANAMIYORLAR
Bu arada futbol kariyerine Zenit'te devam eden Türk futbolcu Fatih Tekke, Beşiktaş'a galibiyet için ipuçları verdi. Tekke, "CSKA Moskova sahasında etkili oynuyor. Ancak defansı baskı altında basit hatalar yapabiliyor. Beşiktaş bunu iyi değerlendirirse, Rusya'dan galipbiyetle döner. Ama bunun için rakibi hataya zorlaması şart" yorumunda bulundu.