Selçuk ezdi geçti

Yıllarca Şeref Eroğlu'nun arkasında kalan Selçuk Çebi 74 kiloda katıldığı Dünya Güreş Şampiyonası'nda müthiş bir final maçı çıkarıp şampiyon olarak tarih yazdı

Pazartesi 28.09.2009
ABONE OL
Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromende ikinci altın madalya 74 kiloda Selçuk Çebi'den geldi. Çebi birincilik kürsüsüne çıkmak için tam 7 yıl bekledi. 66 kiloda Şeref Eroğlu olduğu için milli takıma giremeyen ama sabırla sırasını bekleyen Çebi 7 yıl sonra kilo değiştirip 74 kiloda milli takıma girdi. Milli takım kampına girdikten bir hafta sonra Yusuf adını koyduğu bir de oğlu dünyaya gelen Selçuk Çebi, Danimarka'da bu düşüncelerle altın madalya kovaladı. 74 kiloda Çebi Kazak, Polonyalı, Belaruslu ve Alman rakiplerini yenip finale çıktı.

HEM DE EV SAHİBİNİ DEVİRDİ
Finalde ev sahibi ülkeden Mark Madsen ile karşılaşan Çebi tribünleri dolduran Vikingler'in tezahüratlarından etkilenmeden ilk periyotta Madsen'i minder dışına itip 1 puan aldı. 2. periyotta Danimarkalı'yı yere yapıştıran Selçuk şampiyonluğunu ilan etti. 27 yaşında dünya şampiyonu olan Selçuk Çebi, 2005'te İzmir'de yapılan 23. Üniversiteler Yaz Oyunları'nda, 1998 yılında Güney Afrika'da, 1999 yılında ise Danimarka'da yıldızlarda dünya şampiyonu olmuştu.