Böyle futbolcu olur mu?

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 29.09.2009 12:05 ABONE OL
Norveç Kupası'nda Aalesunds FK ile Odd Grenland Skien takımları arasında oynanan yarı final maçında yaşanan bir olay Norveç ülke basının en çok konuşulan konusu olmayı başardı.

Norveç'te yeşil sahalarda yaşanan bir olay ülke kamuoyunda günün en çok konuşulan olaylarından birisi oldu. Ancak konu ne yazık ki futbol sahalarında görülmemesi gereken bir olaydı. Norveç Kupası'nda Aalesunds FK ile Odd Grenland Skien takımları arasında 28 Eylül Pazartesi günü (dün) oynanan ve Aalesunds'un 1-0'lık üstünlüğü ile sonuçlanan yarı final maçında Odd takımının tecrübeli orta saha oyuncularından Kenneth Dokken, topsuz alandaki rakip takım oyuncusu Johan Arneng'e öyle bir tekme attı ki, futbolcu uzun süre yerden kalkamadı.

Maç esnasında iki futbolcu birçok pozisyonda karşı karşıya geldi ve sık sık gerilimin yükseldiği anlar oldu. Ancak Kenneth Dokken, hakemin görüş alanından kurtulduğu bir anda Arneng'e kasti olarak çok sert bir tekme vurdu. 30 yaşındaki Norveçli Dokken'in tekmesiyle uzun süre yerden kalkamayan Arneng sağlık ekiplerinin müdahalesiyle saha kenarına çıkartıldı ve yerini bir başka takım arkadaşına bıraktı.

Hakem olayı görmediği için Dokken'e kart göstermezken, olaydan kurtulduğunu sanan ve hiçbir şey olmamış gibi davranan Dokken ise kameralara yakalandığını bir an için unutmuştu. Görüntülerin Norveç ulusal medyasında yer almasından sonra Norveç Futbol Federasyonu'nun Dokken'e çok ağır bir ceza vermesi bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU