Hakan Şükür'ün şampiyon adayı

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 29.09.2009 10:51 ABONE OL
Galatasaray'ın Eskişehirspor karşısında sezonun en iyi futbolunu oynamasına rağmen puan kaybettiğini belirten futbolcu ve spor yorumcusu Hakan Şükür, Avrupa kupalarında Türk takımlarının kadrosuna göre şansının yüksek olduğunu söyledi.

Futbolun siyaseti kaldıramayacak kadar ilgi çeken bir spor olduğunu ifade eden Şükür, "Bireysel olarak sağduyulu olmak lazım" dedi. Türkcell Süper Lig'de 3 büyüklerin ve Anadolu ekiplerinin son durumunu değerlendiren Hakan Şükür, Avrupa kupalarında boy gösteren takımların tur atlama şansı hakkında açıklamalar yaptı. Galatasaray'ın sezonun en iyi futbolunu oynamasına rağmen puan kaybı yaşadığını kaydeden Şükür, Önümüzdeki haftalarda Fenerbahçe ve Galatasaray'ın ligin geri kalan bölümünde şampiyonluk için yarışacağını ifade etti.

Kayserispor ve Bursaspor'un ligin üst sıralarını zorlayacağının altını çizen Şükür, "Galatasaray'ın kaybettiği puan enteresan. Galatasaray'ın ilk defa iyi oynadığı bir maçtı. Sarı-kırmızılılar, sezon başından beri kadro kalitesiyle maçları kurtarabildi. Dengeyi iyi sağladı. Çok iyi oynayan takım Galatasaray'dı. Maç boyunca hiçbir şey üretemeyen Eskişehirspor karşılaşmadan 1 puan çıkarmayı başardı. Kendi motivasyonları için iyi. Bundan sonraki süreçte Fenerbahçe ile Galatasaray ile bir zirve yarışı
başladı. Tabiki zor takımlar var. Bursaspor ve Eskişehirspor gibi takımlar var. Gaizantepspor henüz forma ulaşamadı. Yeni takım bunlar. Kayserispor zirve için ayrı, UEFA kupaları için ayrı çalışacak" diye konuştu.

"AVRUPA'DA ŞANSIMIZ YÜKSEK"

Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele eden Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın tur atlaması için şansının yüksek olduğunu dile getiren Şükür, "Avrupa'da şansımızı kadro kalitesi açısından çok yüksek. Ama sistemlerin değişiklik göstermesi sorun yaşatabilir. Fenerbahçe'nin Bursaspor karşısındaki üstün oyunu, Avrupa'ya yorgun gitmesine sebebiyet verdi. Mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Çok fazla bir şey üretemedi. Bundan sonraki süreç farklı olacak. Bu da ligi etkileyebilir. Puan kayıplarına
sebebiyet verebilir. İki taraf için de üç taraftan da mücadele etmek çok büyük bir avantaj. Kadroları onun için çok geniş kuruyorlar. Galatasaray ilk maça çok iyi başladı. Çok iyi bir avantaj yakaladı. Zaten içeride kazandıklarıyla ligden çıkması yüksek. Dışarıdan getirdiği 3 puanla büyük bir avantajla önemli bir şans yakaladı. Kadrosu da çok iyi. Avrupa kupalarında Galatasaray ayarında kadro çok az. Sona kadar gitme çok yüksek. Şu anda bakıldığında öyle gözüküyor" şeklinde konuştu.

"SİYASET FUTBOLDAN AYRI TUTULMALI"

Futbolun siyaset kaldıramayacak kadar çok ilgi çeken bir spor olduğunu kaydeden Şükür, taraftardan sağduyu istedi. Şükür, "Yapılanlar yanlış. Özürler dilendi ama bazı şeylerin düşünülmesi lazım. Bireysel olarak sağduyulu olmak lazım. Bunlar kötü şeyler. Ülkemiz açısından iyi değil. Bundan sonra bu kötü örnek, iyiye doğru bir gidiş sergiler" dedi.

BUGÜN NELER OLDU