Süper Lig panorama

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 29.09.2009 ABONE OL
GOL KRALLIĞI
6 GOL: Nonda (G.Saray)
4 GOL: Milan Baros (G.Saray), Kahe (G.Birliği)
3 GOL: Tazemeta (Diyarbakır), Mehmet Yılmaz, Youla (Eskişehir), Güiza, Kazım, Semih Şentürk (F.Bahçe), Kewell (G.Saray), Mustafa Pektemek (G.Birliği), Makukula (Kayseri), Isaac (Manisa), Egemen, Umut, Colman (Trabzon)
2 GOL: Ceyhun, Emre Aygün, Vassell, Metin Akan (A.Gücü), Volkan Şen, Sercan, Ömer Erdoğan, Rok (Bursa), Mendoza (Diyarbakır), Arda Turan, Mustafa Sarp (G.Saray), Julio da Silva, Correa, Beto (G.Antep), Harbuzi (G.Birliği), İbrahim Akın (İst.BŞB), Moritz (Kasımpaşa), Cangele (Kayseri), Simpson (Manisa), İbrahim Şahin (Sivas)

ASİST KRALLIĞI
8 ASİST: Arda Turan (G.Saray)
5 ASİST: Ali Tandoğan (Bursa)
4 ASİST: Burak Yılmaz (Eskişehir), Colman (Trabzon)
3 ASİST: Ceyhun Eriş (Ankaragücü), Alex de Souza (Fenerbahçe), Keita (Galatasaray), Drago Gabric (Trabzon)

KART RAPORLARI
SARI KARTLAR: Ariel Broggi (A.Gücü), Yalçın Ayhan, Hakan Özmert, Ertuğrul Arslan (Antalya), Veli Acar, Ivan Ergic, Ozan İpek (Bursa), Braga, Engin Memişler (Denizli), Mendoza (Diyarbakır), Ümit Karan, Bülent Kocabey (Eskişehir), Kazım, Bilica, Gökhan Gönül (F.Bahçe), Mehmet Topal, Sabri (G.Saray), Olcan Adın, Hakan Bayraktar, Roland Linz, Jorginho (G.Antep), Tozo (G.Birliği), Zeki Korkmaz, Okan, Marcin, Vinicius (İst.BŞB), Ali Güneş, Emre Toraman, Barış Başdaş, Murat Akın (Kasımpaşa), Furkan Özçal, Durmuş Bayram (Kayseri), Simpson (Manisa), Sezer, İbrahim Dağaşan, Uğur Kavuk (Sivas), Umut Bulut, Ferhat Öztorun (Trabzon)
KIRMIZI KART: Adem Çalık (Denizli)
SARI KART CEZALILARI: Kazım Kazım (F.Bahçe), Ali Güneş (Kasımpaşa)

HAFTANIN YILDIZLARI
Ivankov (Bursa) Ali (Bursa) El Saka (Eskişehir) Vinicius (İst.BŞB) Sancak (Kasımpaşa) Doğa (Eskişehir) Ceyhun (A.Gücü) Bilal (G.Birliği) Kazım (F.Bahçe) Metin (A.Gücü) Roberts (Denizli)

HAYAL KIRIKLIKLARI
Espinoza (D.Bakır) Tolga (D.Bakır) Yalçın (Antalya) Erdinç (D.Bakır) Hayrettin (Sivas) Kewell (G.Saray) M.Ceylan (G.Antep) Ivan (G.Antep) Adem (Denizli) Veysel (Antalya) Sercan (Bursa)

HAKEM RAPORU
Yaşadıklarını bilmez, ilk hatalarında düşünmeden eleştiririz. Kolayı budur çünkü... Cuma günkü G.Birliği-Trabzon mücadelesi bir maçtan da öteydi. Süper Lig kadrosundaki 34 gözlemci o karşılaşmayı çıplak gözle izledi. Hem de onları eğitime tâbii tutmak için Türkiye'ye gelen 'UEFA Hakem Kurulu Üyesi' ile birlikte... Maçın hakemi Hüseyin Göçek, aynı zamanda haftanın da hakemidir. Ve neden FIFA kokartlı olduğunun cevabını yönetimiyle Türkiye'ye bir defa daha vermiştir. Göçek, iyi niyetini tamamen kanıtlamış bir hakemimiz... Dileriz ufku açık olur.

HAFTANIN PROGRAMI
YARIN (Şamp.Ligi) 19:30: CSKA-Beşiktaş PERŞEMBE (Av.Ligi) 20:00: Sheriff-F.Bahçe, 22:05: G.Saray-Sturm Graz CUMA 20:00: Trabzon-G.Antep CUMARTESİ 15:00: Manisa-Bursa, Diyarbakır-İstanbul BŞB, 20:00: Beşiktaş-Denizli PAZAR 15:00: Sivas-Antalya, Eskişehir-Kayseri, 16:00: A.Gücü-G.Saray, 20:00: F.Bahçe-G.Birliği

YORUMU 90'A TAKANLAR
BAHRİ HAVADIR (AKŞAM) -
Eskişehir puan için geldi ve bunu başardı. Başka söze gerek yok. Benim aklım hâlâ Nonda, Baros tercihinde...
GÜRCAN BİLGİÇ (SABAH) - Alex golleri yarattı, kaçanları da... F.Bahçe'yi sonuca götüren tek isim gibiydi. Takımını, hocasını, başkanını kurtarmaya devam ediyor. Öyle bir 'silgi' ki, olduğu yerde hatalar da 'silinip' kayboluyor.
İLHAN SÖYLER (HÜRRİYET) - Haftalardır, "Arda- Elano birlikte oynar mı?" tartışması var. Yüksek bonservisle alınan Elano'nun kulübede olmasına şaşırdık. Hiç kimse yedek kalmayı sevmez. Artık takım için ne düşünür bilinmez.
KEMAL BELGİN (TÜRKİYE) - F.Bahçe'nin kaleci Polat'ın Uğur'a yaptığı penaltıyı Yunus Yıldırım'ın atlamasıyla daha erken golden olduğunun altını çizelim. Zaten Yıldırım ceza alanında elle top çıkartılmazsa penaltı vermiyor.
OSMAN ŞENHER (POSTA) - Korkak hocaların takımı hiçbir zaman maç kazanamaz. Gabric'in yerine uzun süre oynamayan Alanzinho girdi. 30 dakika sonra büyük hoca (!) Broos onu oyundan aldı. Maç böyle mi kazanılır?
TAMER BAĞLAN (FANATİK) - F.Bahçe'nin son dakika golünün oluşumu ise; Mehmet Özdilek, kaleci Polat ve Balili hariç Antalyasporlu tüm profesyonel futbolcular ve ligimiz için ayrıca bir haber! Ne kadar 'süper'iz değil mi?

BUGÜN NELER OLDU