TFF'den jet açılım

Bursa deplasmanında yaşananlar sonrası Diyarbakırspor 'ligden çekilme' tehdidinde bulununca TFF Başkanı Mahmut Özgener bir toplantıyla gerilimi ortadan kaldırdı

Salı 29.09.2009
Son Güncelleme: Salı 29.09.2009
ABONE OL
Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer'in Bursa deplasmanında çıkan olaylar sonrası yaptığı "Bizi desteklemeye gelen taraftara yönelik ırkçı ve siyasi sloganlar atıldı. Bu sloganlar bizi rencide etti. Hakem ve Bursasporlu yöneticilerin de bu duruma hiçbir tepki vermemesini yadırgadık. Bursaspor ceza almazsa, kesinlikle ligden çekileceğiz. Bu konuda kararlıyız" açıklaması üzerine TFF Başkanı Mahmut Özgener olaya el koydu. Özgener, Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı ve Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer'le birlikte basın toplantısı düzenleyerek birlik beraberlik mesajı verdi. Diyarbakırspor'u bir terör örgütüyle beraber anmanın çok haksız bir davranış olduğunu belirten Özgener, "Futbolun faaliyetini bir sorumluluk çerçevesinde sürdürmesi, Türkiye Futbol Federasyonu'nun görevidir. Bu konudaki kararlılığımızı sürdüreceğiz. Türk futbol ailesinin bu konuda yüksek sorumluluk duygusu ile hareket edeceğini ümit ediyor ve herkesi bu mücadelede birlikte davranmaya davet ediyorum" açıklamasında bulundu.

YAZICI: PROVOKASYON ETKİSİ
İbrahim Yazıcı ise istenmeyen olaylar yaşandığını belirterek, "Bence provokasyonların etkisiyle bu sloganlar biraz farklılaştırıldı. Bu olayın bu kadar gündeme oturmasını doğru bulmuyorum. Bu kritik dönemde, sağduyu ile hareket edilmesi gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu. Özgener'in isteğiyle, toplantı sonrası iki başkan medya önünde el sıkışıp poz verdi.

https://www.sabah.com.tr