Türkiye yoksa kupa tatsız olur

Van Hooijdonk, Türkiye'nin Dünya Kupası elemelerindeki durumuna çok üzüldüğünü söylerken, Nouma "Türkiye olmazsa ben de yokum. Dünya Kupası'nı izlemem" dedi

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 29.09.2009 ABONE OL
Bir TV kanalının organizasyonu için İstanbul'a gelen, Türk futboluna renk katmış iki önemli isim Pierre van Hooijdonk ile Pascal Nouma Milli Takımımız'ın Dünya Kupası'na katılamama ihtimaline çok üzüldüklerini söyledi. Van Hooijdonk, Türkiye'nin 2002 Dünya Kupası üçüncülünün ardından başlattığı romantik hikayenin devamında 2010 Dünya Kupası'na katılmasının şart olduğunu belirtirken, "Katılamamak Türkiye için çok üzücü. Aslında gerekli potansiyel ve yetenek Türk futbolcusunda mevcut. Bir sorun olduğu muhakkak ama ne olduğunu söyleyebilmek için işin içinde olmak gerek" ifadesini kullandı. Nouma ise benzer sıkıntıyı Fransa'nın yaşadığının altını çizerek "Türkiye, Dünya Kupası'na katılmazsa bu işte ben de yokum; Dünya Kupası'nı izlemem" dedi. Beşiktaş'ın geçen sezonki duble sonrası işinin zor olduğunu belirten Nouma, "Ayrıca oluşturdukları kadro bir karışım. Bu karışımın oturması için zaman lazım. Tecrübeli bir teknik direktörleri var. Beşiktaş ayağa kalkacaktır" diye konuştu. "

DAUM'A ŞAŞIRDIM
"Van Hooijdonk ise Daum'un Fenerbahçe'ye tekrar gelişinin kendisi için sürpriz olduğunu kaydetti ve ekledi: "Başkan ve yönetimin inandığı şeyler var mutlaka. Güiza çok iyi oyuncu ama kariyerinde oynadığı en büyük kulüpte. Bunun stresini yaşıyor. Fenerbahçe'de baskı altındaki oyuncu zorlanır."


BUGÜN NELER OLDU