Devler Ligi'nde KKTC gerginliği

Çarşamba 30.09.2009 10:40
Güncelleme: Çarşamba 30.09.2009 23:19
ABONE OL
Şampiyonlar Ligi'nde dün gece Arsenal ile Olimpiyakos maçı öncesi tribünlerde büyük gerginlik yaşandı. Maçın başlamasına 10 dakika kala Arsenal tribününde bulunan Kıbrıslı Türklerin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) bayrağını açması Yunan taraftarların büyük tepkisine neden oldu.

ARSENAL - OLYMPIAKOS MAÇINDAN KARELER İÇİN TIKLAYINIZ...


Maç öncesi taraftarların iki büyük KKTC bayrağını çıkarmasıyla birlikte ortalık bir anda kızıştı. Yunan taraftarlar bir anda bayrağın olduğu tarafa yöneldi. Olayı farkeden güvenlik güçleri Kıbrıslı Türklerin bulunduğu yere gelerek bayrağı taraftarların elinden aldı. Olayı anlamakta zorlanan Arsenal taraftarları ise yaklaşık 10 dakika boyunca tribünlerde yaşanan olayları izlemekle yetindi.

Bayrağı çıkaran Kıbrıslı Türkler hakkında herhangi bir soruşturma açılmadı ve taraftarların statta kalmalarına izin verildi.

Geçtiğimiz yıl yine Arsenal stadında Kıbrıslı gençlerin maçlara KKTC bayrağını asmaları Rumlarla Türkler arasında gerginliğe neden olmuştu. Arsenal kulübü ise gerginlik üzerine stada bayrak sokulmasını yasaklamıştı.