Günün içinden

Çarşamba 30.09.2009
Güncelleme: Çarşamba 30.09.2009
ABONE OL
Kayseri'de çalışma var
Kadir Has Stadı'nın eleştirilere maruz kalan çimlerinin onarılmasına başlandı. Futbol Federasyonu'nun da tavsiyesiyle Kayseri'ye çağrılan ve Wembley Stadyumu'nun da zeminini yapan İngiliz firması, 35 günlük bir çalışma ile zemini düzeltecek. Kayserispor'un bu sürede Kadir Has'ta bir maç yapacağı, Erciyesspor'un ise dış sahada oynayacağı belirtildi.

2010 için biletler bitiyor

Türkiye'de düzenlenecek 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na ilgi büyük. Organizasyonun resmi bilet satış firması Biletix/ Ticketmaster, 18 Ağustos'ta başlanan ilk etap satışlarda Ankara ve İstanbul'a ait 1. kategori biletlerin bittiğini açıkladı. Türkiye ve ABD'nin maçları için satışa çıkartılan ilk tur ve opsiyonlu 1. kategori biletlerin de satıldığı açıklandı. 2. etap bilet satışı 2 Kasım 2009'da başlayacak.

İzmir'e yeni stat sözü

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, İzmir'e bir stat yapılması projesinin, İzmir için öncelikli 28 proje arasında yer almamasına şaşırdığını söyledi. İzmir Gücü Spor Vakfı'nın paneline katılan Özgener, "Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklanan İzmir'in öncelikli 28 projede bir stat da olmalıydı. Bu stadı İzmir'e kazandırmalıyız. Türkiye'deki bütün projeleri Arena firmasına yaptırma kararı aldık. Firma yetkilileri 4 Ekim'de İzmir'e gelip stadın yapılacağı araziyi görecekler. Proje konusunda da adım attık" diyerek yeni stat müjdesini verdi.

Diyarbakır'da TJK açılımı

Türkiye Jokey Kulübü'nün 2 yılda yaptığı Türkiye'nin en büyük hipodromu niteliğine sahip olan Diyarbakır Hipodromu'nun resmi açılışı bugün yapılacak. Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Behçet Homurlu'nun katılacağı açılış töreni sonrası 8 koşu yapılacak, Valilik Kupası ve Açılış Kupası verilecek, sanatçılar Rojin ve Bedri Ayseli sahne alacak.

Potada kupa heyecanı

Beko Basketbol Ligi'nde Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker arasındaki Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı, 15 Ekim Perşembe günü Ankara'da yapılacak. Fenerbahçe ile Mersin Büyükşehir Belediyesi arasındaki Bayanlar Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı ise 21 Ekim Çarşamba günü Ankara'da oynanacak.

Manisa-Bursa 17:00'de

Turkcell Süper Lig'de 8. haftada Manisaspor ile Bursaspor arasında yapılacak maçın başlama saati değiştirildi. Daha önce 3 Ekim cumartesi günü Manisa 19 Mayıs Stadı'nda15:00'de oynanacağı belirtilen müsabakanın saati 17:00'ye alındı.