Maradona "Tanrının eli"ni bekliyor

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 30.09.2009 14:47 ABONE OL
Arjantin Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü, eski efsanevi futbolcu Maradona, Arjantin'in 2010 Dünya Kupası elemelerinde gruptan çıkabilmesi için ''Tanrı'nın eli''ni beklediğini söyledi.

Maradona, ulusal Cadena 3 televizyonuna yaptığı açıklamada, 19. Dünya Kupası elemeleri Güney Amerika grubunda 5. sırada bulunan Arjantin'in, Peru ve Uruguay maçlarında Tanrı'nın yardımına ihtiyacı olduğunu belirtti.

1986 Dünya Kupası'nda İngiltere ile yapılan çeyrek final maçında, eliyle attığı golü ''Tanrı'nın eli (Hand of God)'' olarak tanımlayan Maradona, Arjantin'in grubundan çıkabilmesi için de bu yönde bir umudunun olduğunu söyledi.

''Tanrı, beni birçok kez kurtardı. Bu sefer de kurtaracağına inanıyorum'' diyen Arjantin çalıştırıcısı, gelecek ayki Peru ve Uruguay maçları sonrasında, en azından şimdiki yerlerini korumak istediklerini, bu iki maçın kendileri için çok önemli olduğunu kaydetti.

Çıktığı 16 maçta 6 galibiyet, 6 beraberlik ve 4 mağlubiyet alıp, 22 puanla grubunda 5. sırada bulunan Arjantin, elemeleri geçemezse, 1970 yılından bu yana ilk kez final şansını kaybedecek.
Bu arada ilk 4 takım, otomatikman gruptan çıkacak.

BUGÜN NELER OLDU