Süper Marsel İlhan

US Open'da tarih yazan milli raketimiz, son sürprizini Tayland Açık Tenis Turnuvası'nda yaptı ve 40 numaralı seribaşı Becker'i yenip 2. tura çıktı

Çarşamba 30.09.2009
Güncelleme: Çarşamba 30.09.2009
ABONE OL
US Open'da ikinci tura yükselerek tarih yazan Marsel İlhan'ın yükselişi sürüyor. Milli tenisçi, 608 bin 500 Dolar ödüllü Tayland Açık Tenis Turnuvası'nda dünya sıralamasında 40 numarada bulunan Alman Benjamin Becker'i ilk turda 2-1 devirip bir başarıya daha imza attı. Turnuvanın ana tablosuna eleme oynayarak yükselen Marsel, 28 yaşındaki rakibi önünde ilk seti 6-4 kaybetti. Ancak konsantrasyonu kaybetmeyen 22 yaşındaki tenisçimiz, ikinci sette 7-4 biten tie-break'le skoru eşitledi. Final setinde Becker'e ciddi bir üstünlük kuran ve 2 kez servis kıran Marsel, 6-3'le durumu 2-1'e getirdi ve ikinci tura yükselmeyi başardı.

SIRADA 44 NUMARA VAR
Benjamin Becker, bugüne kadar Marsel İlhan ile karşılaşan sıralamada en iyi dereceye sahip raketti. Milli tenisçimiz ikinci turda da dünya sıralamasında 44 numarada bulunan Avusturyalı Jürgen Melzer'e karşı mücadele verecek. Milli raketimiz geçen ay US Open'da Grand Slam turnuvasında tur geçen ilk Türk unvanını elde etmiş ve ATP'de 180. sıraya kadar tırmanmıştı.