UEFA Ankara'da

Çarşamba 30.09.2009 16:56
Güncelleme: Çarşamba 30.09.2009 16:57
ABONE OL
2016 Avrupa Şampiyonası'nın evsahipliğine aday Türkiye Futbol Federasyonu, bugün Ankara'da Ulaştırma Altyapısı konulu bir toplantı organize etti.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Lutfi Arıboğan, Genel Sekreter Ahmet Güvener, Genel Sekreter Vekili ve Euro 2016 Proje Koordinatörü Orhan Gorbon ile Euro 2016 Proje Danışmanı Süheyl Önen'in de yer aldığı toplantıya UEFA'yı temsilen 2008 ve 2012 Avrupa Şampiyonaları Direktörü Martin Kallen ve UEFA Turnuvalar Direktörü Christoph Jung katıldı.

Toplantıda 2016 için aday gösterilen şehirlerarası ulaşım altyapıları, havaalanları, limanlar ve şehir içi ulaşım imkanları UEFA yetkilileriyle paylaşıldı ve her şehir için görüşleri alındı. Toplantıda Spor Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Denizcilik Müsteşarlığı, DHMİ, SHGM, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Devlet Demir Yolları'ndan yetkililer de hazır bulundu.

Toplantı sonrası bir açıklama yapan TFF Genel Sekreteri Ahmet Güvener, "2016 adaylığımız için çalışmalarımıza yoğun biçimde devam ediyoruz. Bugünkü toplantıda ülkemizin en güçlü yanlarından olduğunu düşündüğümüz ulaşım altyapısını UEFA yetkilileriyle paylaştık. İstanbul'da devam eden Ulaştırma Şurası'nda koyulan hedeflerden de bahsettik ve bu hedefler UEFA heyeti tarafından memnuniyetle karşılandı. UEFA yetkilileri Türkiye'nin ulaştırma altyapısıyla 2016'nın gereksinimlerini karşılayacağından eminler." dedi.