"Üzerimizde bir futbol şansızlığı veya beceriksizliği var"

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 30.09.2009 23:52 ABONE OL
Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, takımının üzerindeki ''şansızlığın veya son vuruşlardaki beceriksizliğin'' bu geceki CSKA Moskova maçında da sürdüğünü söyledi.

Mustafa Denizli, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde yaptıkları CSKA Moskova karşılaşmasından sonra düzenlediği basın toplantısında, ''enteresan'' bir karşılaşmaya tanık olduklarını belirterek, ''Rakibin kalemize ciddi şekilde gelmediği anda 1-0 mağlup duruma düştük. Birkaç pozisyonda da şansızlıktan veya beceriksizlikten mi maalesef gol bulamadık. İkinci gol de yine Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde oynayan bir takımın yememesi gereken ve maçın tamamen düşüş noktası oldu'' diye konuştu.

Tüm bu hatalara karşın ikinci yarıda Nihat, İbrahim Kaş ve Sivok'un, buldukları rahat pozisyonları gole çeviremediklerini ifade eden Denizli, ''Neticede üzerimizde bir futbol şanssızlığı veya beceriksizliği bugün de devam etti. Ama genel olarak Beşiktaş'ın Avrupa macerası kesinlikle devam ediyor diyebiliriz. Öncelikle oynadığımız 2 maç da Beşiktaş'ın kesinlikle puansız çıkmaması gerektiğini gösterdi'' dedi.
Bir gazetecinin maçtaki kadroyla ilgili sorusu üzerine Denizli, her maçtan sonra eleştirilerin gayet doğal olduğunu belirterek, ''Şu oynasa, bu oynamasa şeklindeki yorumlar ancak sığ düşünceler olabilir. Biz sonuçta günler öncesinden bu maça oturup hazırlandık. Dolayısıyla bu tip görüşler sığ düşünceler'' diye konuştu.

Denizli, bir başka soru üzerine, kendilerine güvenlerini yitirmediklerini ve büyük bir takımın teknik direktörü olarak yollarına devam edeceklerini ifade ederek, ''Oynadığınız futbolu golle sonuçlandırmayınca futbolcular üzerinde bazen olumsuz etkisi olabiliyor. Ancak bugün hiç kimse 'CSKA Beşiktaş'ı ezdi, maçın hakkı 2-1 değil, 5-1 olmalıydı' diyemez. Dik durmaktan başka çaremiz yok. Dik duracak herşeyi hakettik, başımızı öne eğecek birşey yapmadık'' dedi.

Nihat'ın performansıyla ilgili bir soru üzerine de Denizli, ''Nihat bu değil. Kendisi gerek Türkiye, gerekse dünyada tanınan bir futbolcu. Benim ve Beşiktaşlılar'ın dileği, ne olduğunu ve neler yapabileceğini bildiğimiz Nihat'ın bir an önce eski pozisyonuna dönmesidir'' diye konuştu.

CSKA Moskova Teknik Direktörü Juande Ramos da yaptığı açıklamada, maçtaki başarılarını erken gole bağlayarak, ''İki takım açısından da önemli bir maçtı. Golü erken bulduk ve sonuçta takım güzel oynadı'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU