Galatasaray hazırlıklara başladı

Pazartesi 05.10.2009 13:33
ABONE OL
Turkcell Süper Lig'de haftayı 3-0'lık Ankaragücü yenilgisiyle kapatan Galatasaray, milli maç arasına rağmen, Trabzonspor karşılaşmasının hazırlıklarına ara vermeden başladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, teknik direktör Frank Rijkaard yönetiminde basına kapalı olarak gerçekleştirilen antrenmanda, Ankaragücü maçında ilk 11'de yer alan oyuncuların yenilenme yapmakla yetindikleri, diğer futbolcularla ise taktik çalışması yapıldığı ifade edildi.

Sarı-kırmızılıların antrenmanında, (A) Milli Takım kadrosunda yer alan Servet, Hakan, Ayhan, Arda, Ümit Milli Takım'da bulunan Aydın, ülke milli takımlarına çağrılan Baros, Kewell ve Elano'nun yer almadıkları belirtildi.

Sakatlığı süren oyunculardan Keita'nın, Fildişi Sahili Milli Takımı sağlık heyetinin kontrolünden geçmek üzere bu akşam Fransa'ya gideceği kaydedildi.

Keita, Emre Aşık ve (A) Milli Takımı sağlık heyetinin kontrolünden geçtikten sonra kadrodan çıkarılan Sabri'nin sağlık merkezinde tedavilerine devam edildiği, Emre Güngör ve Gökhan Zan'in ise tedavilerinin ardından salon ile sahada özel olarak çalıştırıldıkları açıklandı. Ayrıca, Serkan Çalık'ın da kondisyoner Fatih Yıldız yönetiminde takımdan ayrı olarak çalışmalarını sürdürdüğü vurgulandı.

Galatasaray, yarını izinli geçirdikten sonra, 7 Ekim Çarşamba günü basına kapalı antrenmanla Trabzonspor maçı hazırlıklarını sürdürecek.