Lidersiz Saray

Takımın liderleri Arda Turan ve Elano'nun uyumsuzluğu, Cimbom'a son üç resmi maçta da galibiyet yüzü göstermedi. Sürekli bölge değiştiren ikili, üretken olamadı

Galatasaray 1 hafta içinde üç maçtan da galibiyetle ayrılamadı ve sarı-kırmızılılarda sorunlar su yüzüne çıkmaya başladı. Ligde geçen sezonki asist sayısını ilk 6 haftada sollayan kaptan Arda Turan, son üç resmi maçta bekleneni veremedi ve Aslan'da çöküş başladı. Flaş transfer Elano Blumer de Sturm Graz ve Ankaragücü maçlarına ilk 11'de başlasa da, takımına liderlik yapamadı. Hafta içinde "Arda ile birbirimizi hiç tanımıyoruz" açıklamasıyla gündemi sarsan Brezilyalı 9 numara, bu yorumunu dün Ankaragücü karşısındaki performansıyla adeta doğruladı. Elano-Arda'nın uyumsuzluğu dikkat çekti ve ikili oldukça etkisizdi.

AYHAN DA ÇARE OLAMADI
Göbek ve sol kanatta sürekli değişmeli olarak oynayan iki yıldız, Galatasaray'a liderlik yapamadılar ve Cimbom 8. haftada dağıldı. Sturm Graz maçında sahalara dönen Ayhan Akman, dün ilk 11'de Mustafa Sarp'la birlikte oynadı ama orta sahaya çare olamadı.


BİZE ULAŞIN