Dünya da Alex'i konuşuyor

Fenerbahçe forması altında gerek UEFA Avrupa Ligi gerekse Turkcell Süper Lig'de gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan Alex De Souza, dünya medyasının da dikkatini çekmeyi başardı.

Fenerbahçe'nin Brezilyalı maestrosu Alex De Souza, 22 ayrı edisyonla dünyanın dört bir yanında çok sayıda dille yayınlanan Goal.com adlı internet sitesi tarafından, Gençlerbirliği maçında gösterdiği performanstan ötürü, dünyada haftanın en başarılı isimleri arasında gösterdi. Goal.com'un tüm dünyadaki editörlerinin oylarıyla her hafta belirlenen "Dünyada haftanın futbolcusu" unvanını bu hafta Arsenalli Cesc Fabregas elde ederken, 'Başarılı performanslar' kategorisinde yer alan 4 futbolcudan birisi de Alex de Souza oldu. Romalı Francesco Totti, Boca Juniorlı Martin Palermo ve Palmeiraslı Diego Souza ile dünyada haftanın başarılı performanslarına imza atan 4 başarılı futbolcusu arasında gösterilen Alex de Souza için övgü dolu sözler sarf edildi.

Alex için, "Brezilyalı futbolcu, Sheriff maçında takımına galibiyeti getiren golü kaydettikten sonra, hafta sonu da 3-0 kazandıkları Gençlerbirliği karşılaşmasında iki gole birden imza atarak, rekoru getiren oyuncu oldu. Alex, Fenerbahçe tarihinin en başarılı oyuncuları arasındaki yerini çoktan aldı. Bu gidişle gelmiş geçmiş en iyi yabancı futbolcu da olacak" ifadelerinin kullanılması dikkat çekti.

BİZE ULAŞIN