Murat Aksu'da Çetin rötarı

Murat Aksu, Rahmi Koç ve Seba'nın 'Hikmet Çetin ile görüşmemizi bekle' mesajı üzerine başkan adaylığı açıklamasını 15 Ekim'e çekti. Eğer Çetin'i adaylık için ikna edebilirse, Murat Aksu da onun listesine girecek

Son bir aydır başkan adaylığı için hazırlıklar yapan Murat Aksu, Hikmet Çetin projesi yüzünden şimdilik bekleme kararı aldı. İlk olarak Süleyman Seba ve ardından da Rahmi Koç'la görüşen Aksu, 2010'daki kongre için şimdiden adaylığını ilan eden Başkan Yıldırım Demirören'e rakip olmak için kulis çalışmalarına başlamıştı. Aksu adaylığını resmen açıklamak için de, dünü yani 5 Ekim'i resmi tarih olarak seçmişti. Ancak ilk etapta Murat Aksu'nun adaylığına sıcak bakan ve Beşiktaş'ta değişim olması gerektiğine inanan Seba ve Koç'un Aksu'ya "Adaylık düşüncene sevindik. Ancak Hikmet Çetin'le bir konuşalım. Kararını öğrenmeden açıklama yapma" dediği iddia edildi.

"İLK TEKLİFİ BEN YAPTIM"
Ankara'ya giderek Hikmet Çetin'e "Gel başımıza geç, başkanımız ol" teklifini götüren ve 2 hafta cevap bekleyen Murat Aksu'nun da bu formüle sıcak baktığı ancak Çetin'in kararsızlığının problem olduğunu ilettiği belirtildi. Aksu'nun Seba ve Koç'a, "Hikmet Ağabey büyüğümüz ve ilk teklifi kendisine yapan benim. Ama kararsız. Ben ikna edemedim, siz ederseniz kendisinin altında çalışmaktan onur duyarım. Bu, Beşiktaş'ın meselesidir. Ancak Demirören'in karşısında taşın altına elini sokmak istemiyorlar. 10 gün daha beklerim" mesajını da verip, adaylığını açıklamayı 15 Ekim'e ertelediği gelen haberler arasında. Bu arada Rahmi Koç, Süleyman Seba ve Hikmet Çetin'in bugün biraraya gelmesi ve adaylık için masaya oturması bekleniyor. Murat Aksu buradan çıkacak karara göre ya Hikmet Çetin'in altında, onunla birlikte yola çıkacak, ya da 15 Ekim'de adaylığını ve programını resmen açıklayacak.

BİZE ULAŞIN