Portsmouth el değiştirdi

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Portsmouth'un sahibi Süleyman Al-Fahim, kulüp hisselerinin yüzde 90'ını Suudi Arabistanlı iş adamı Ali Al-Faraj'a sattı.

Premier Lig ekiplerinden Portsmouth'un yönetimi el değiştirdi. Portsmouth Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Al-Fahim'in Falcondrone Limited adlı şirketle paylaştığı kulüp hisselerinin yüzde 90'ını Suudi Arabistanlı iş adaöı Ali Al-Faraj'a sattığı ifade edildi. Açıklamada, finansal değerler açısından kulübün geleceğinin güvence altına alındığı ifade edildi.

Kulüpte bundan sonra yüzde 10'luk hissesi kalan Al-Fahim yönetim kurulunda ise önümüzdeki sezon sonuna kadar kalmayı sürdürecek. Ayrıca Peter Storrie'nin de yönetimde yürüttüğü icra kurulu başkanlığı da devam edecek.

Portsmouth, yaptığı pahalı transferlere karşın Premier Lig'de bu sezon oynadığı ilk 7 maçı da kaybetmiş ve 79 yıllık kulüp tarihinin en kötü başlangıcını yapmıştı. Ancak takım geçtiğimiz Cumartesi Wolverhamton'ı Hassan Yebda'nın golüyle 1-0 yenerek ligdeki ilk 3 puanını kazanmıştı
BİZE ULAŞIN