Süper Lig panorama

GOL KRALLIĞI
* 6 GOL: Nonda (G.Saray)
* 4 GOL: Baros (G.Saray), Kahe (G.Birliği), Makukula (Kayseri)
* 3 GOL: Emre Aygün (A.Gücü), Tazemeta, Mendoza (Diyarbakır), Mehmet Yılmaz, Youla (Eskişehir), Alex, Güiza, Kazım, Semih (F.Bahçe), Kewell (G.Saray), Mustafa (G.Birliği), Serhat (İst.BŞB), Isaac (Manisa), Kamanan (Sivas), Egemen, Umut, Colman (Trabzon)
* 2 GOL: Ceyhun Eriş, Vassell, Metin Akan (A.Gücü), Tabata (Bir tanesi G.Antep'te) (Beşiktaş), Volkan Şen, Sercan, Turgay Bahadır, Ömer Erdoğan, Rok (Bursa), Arda Turan, Mustafa Sarp (G.Saray), Julio Souza, Correa, Beto (G.Antep), Harbuzi (G.Birliği), İbrahim Akın (İst.BŞB), Moritz (Kasımpaşa), Cangele (Kayseri), Simpson (Manisa), İbrahim Şahin (Sivas)

ASİST KRALLIĞI
* 8 ASİST: Arda Turan (G.Saray)
* 5 ASİST: Ali Tandoğan (Bursa)
* 4 ASİST: Ceyhun (A.Gücü), Burak (Eskişehir), Colman (Trabzon)
* 3 ASİST: Alex, Güiza (F.Bahçe), Keita (G.Saray), Gabric (Trabzon)

TOP-10
Shabani Nonda Galatasaray 1.077
Arda Turan Galatasaray 991
Gökhan Gönül Fenerbahçe 920
Alex de Souza Fenerbahçe 890
Vederson Fenerbahçe 879
Volkan Demirel Fenerbahçe 874
Daniel Güiza Fenerbahçe 824
Carlos Kahe Gençlerbirliği 814
Gustavo Colman Trabzonspor 755
Julio Cesar Souza Gaziantep 736

HAFTANIN YILDIZLARI
Mahmut (G.Antep) Cenk (G.Antep) Sivok (Beşiktaş) Metin (İst.BŞB) Toledo (Kayseri) Turgay (Bursa) Alex (F.Bahçe) Serhat (İst.BŞB) Murat (A.Gücü) Kamanan (Sivas) Ceyhun (A.Gücü)

HAYAL KIRIKLIKLARI
Espinoza (D.Bakır) Azmy (D.Bakır) İlhan (G.Birliği) Batak (Antalya) Caner (G.Saray) Cem Can (G.Birliği) Colman (Trabzon) Ayhan (G.Saray) Jorginho (G.Antep) Nobre (Beşiktaş) Gökhan (Trabzon)

8.HAFTANIN SONUÇLARI
F.Bahçe-G.Birliği ....3-0...................Alex (2), Lugano
A.Gücü-G.Saray ......3-0.......................Murat Duruer, Emre Aygün, Hürriyet Güçer
Manisa-Bursa..........0-2.........Batalla, Turgay Bahadır
Eskişehir-Kayseri.....0-1..............................Makukula
Trabzon-G.Antep .....0-0 D.
Bakır-İst.BŞB .......1-3...................Mendoza (pen) / Serhat Gülpınar (2), Metin Depe
Beşiktaş-Denizli ......1-0 ..................................Tabata
Sivasspor-Antalya ...2-0 ........................Kamanan (2)
Kasımpaşa-Ankaraspor............................(Ertelendi)

HAFTANIN PROGRAMI
10 EKİM CUMARTESİ 21:45: Belçika-Türkiye
14 EKİM ÇARŞAMBA 21:00: Türkiye-Ermenistan
17 EKİM CUMARTESİ 16:00: Denizli-Bursa, 20:00: Beşiktaş-K.Paşa
18 EKİM PAZAR 15:00: İst.BŞB-Manisa, G.Birliği-Sivas, Kayseri-A.Gücü 16:00: G.Antep-F.Bahçe 18:00: Antalya-D.Bakır 20:00: G.Saray-Trabzon Ankara-Eskişehir (Ertelendi)

HAFTANIN HOCASI
Hikmet Karaman haftanın teknik direktörü... Bu tartışma dahi kabul etmeyecek bir durum! Toplam 16 resmi maç yapan Galatasaray'a tek mağlubiyetini tattırdı Ankaragücü'nün başında... Hem de üç golle! "Kazanamıyorsan,kaybetmeyeceksin" düşüncesinde değildi. Dersine iyi çalışmıştı. Ödülünü de aldı. Başarısız sonuçlarla topun ağzındaydı; bu galibiyetle şimdilik oradan indi. İki defa kümede tuttuğu A.Gücü'ndeki koltuğunu Röber'e kaptırmadı. Hep Anadolu takımlarına başarı getirdi Hikmet Karaman; bu hedefle yürüdü daima... Türk futbolunun gerçek emekçisi, artık çalışmalarının karşılığını almalı...

KART RAPORLARI
KIRMIZI KART: Yok
SARI KART CEZALILARI: Ediz (A.Gücü), Zitouni (Antalya), B.Ertuğrul, Ragıp (Eskişehir), Tozo (G.Birliği), Bilal Özer (Kayseri), Sedat (Sivas)

HAKEM RAPORU
İnönü'deki gergin gecenin en sogukkanlı ismiydi Fırat Aydınus... Beşiktaş- Denizli karşılaşması 'patlamaya hazır bir bomba'niteliğindeydi. Aydınus, gecenin bozuk psikolojisinde dahi otoriter tavrından hiç ödün vermedi; havayı da fazla sertleştirmeden yönetti mücadeleyi... Merkez Hakem Kurulu 'altın kafeste' saklamalı Aydınus'u...

ŞEREF KÜRSÜSÜ
Ceyhun Eriş
Alex De Souza
Cenk Güvenç

YORUMU 90'A TAKANLAR
ERDOĞAN ŞENAY (MİLLİYET) - Daum, mazide ve gelecekte Alex gibi bir mucize adam ile çalıştı mı, veya çalışmayı umuyor mu? O oynadığı ve maç kazandırdığı sürece Daum'un, F.Bahçe'yi 10 kişi oynatma lüksü sürebilir.
HAKAN YAŞAR (VATAN) - Performansı 2000'deki Emre'yi hatırlatıyor bana. O dönemin ısırgan yıldızını izledim. Böyle devam ederse bu taraftar ona tapar, "Gerçek İmparator" ilân eder. Şu 'pis' huyundan vazgeçmeli. Hâlâ tacize hazır. Gerilince oyundan düşüyor, patlayacak bomba gibi.
İSKENDER GÜNEN (SABAH) - Trabzon'un istikrarlı yapıya kavuşabilmesi kolay gözükmüyor. Her başarısızlıkta günah keçileri yaratmaya çalışırsanız futbolu bütün içerisinde düşünüp başarısızlığın nedenlerini rasyonel bir biçimde ortaya koymazsanız kısır döngüden kurtulamaz, her yıl aynı hüsranı yaşarsınız.
YEMEN EKŞİOĞLU (FANATİK) - Yıllardır hep özlemini çekmişimdir. 1950'lerde İnönü Stadı'nın şeref tribününe girerken büyüteçle baksan kravatsız insan bile yoktu. Ya cumartesi gecesi? İşte son nokta. Bana göre film koptu.
ZAFER ERTEM (FOTOMAÇ) - G.Saray kötüydü, çok kaçırdı tamam. Peki hakem Koray Gençerler nasıldı? İlk yarı ortada götürdüğü maçı ikinci yarı katletti. Nonda'nın net penaltısını görmezden gelmesinin dışında çaldığı fauller ve vermediği sarı kartlarla da sonuca etki etti.

MESAJ KUTUSU
İki kupayla sezon kapatıyor, bu başarının aksine yeni sezona kötü bir başlangıç yapıyorsunuz. Bunun üzerine takım Avrupa'da da kötü bir sonuç alınca havaalanında yumurtalı saldırıya uğruyor, ardından da kendi sahanızdaki ilk maçta takımınızın kazanmasına karşın 90 dakika tepki görüyorsunuz. Ve siz o kulübün başkanısınız. Evet Yıldırım Demirören'in ruh halini tahmin etmek zor. Suçlu değil mi? Elbette hataları olmuştur. Hataları kadar şansı da mevcut... Düşünün, her baba yiğidin harcı mıdır evlilik yemini etmek? İşte Yıldırım Demirören'in eşi Revna Demirören, bu sorunun cevabını verdi hepimize... Zor günlerde; bu kaos ortamının içinde, tüm cesaretiyle durdu eşinin; Yıldırım Demirören'in yanında... Seyretti, tepkisini de gösterdi alkışlayarak. Kimi zaman da gülümseyerek verdi kişisel mesajını! Kimler protesto edildi Türk futbol tarihinde bu zamana kadar... Ne kulüp başkanları, ne futbolcular, ne teknik adamlar aldı nasibini bu olaylardan. Bir örneğini daha gören, hatırlayan var mı Revna Demirören'in bu duruşunun? Gönülden tebrikler First Lady...

BİZE ULAŞIN