Daum 'Dede'yi ikiye katladı

Fenerbahçe'nin başında bu sezon 8'de 8 yaparak lig tarihinin en iyi başlangıç rekorunu kıran Christoph Daum, Sarı-lacivertli ekibi geçen sezon çalıştıran Luis Aragones'e büyük fark attı.


Bu sezon henüz puan kaybı yaşamayan ve 8 hafta sonunda 24 puanla lider durumda bulunan Fenerbahçe, geçen sezonun aynı dönemini 4 galibiyet ve 4 yenilgiyle tamamlamış ve 12 puanla ligin 9. sırasında yer almıştı. Christoph Daum'la ilk 8 haftada en yakın rakibi Galatasaray'a 5 puan fark atan Sarı-lacivertliler, geçen sezonun ilk 8 haftası itibarıyla lider Beşiktaş'ın 6 puan gerisinde yer almıştı.

KALESİNİ DE GOLE KAPATTI

Christoph Daum'un Fenerbahçe'si ile Luis Aragones'in Fenerbahçe'si arasındaki bir diğer büyük fark da yenilen gol sayılarında yaşandı.

Daum'un Fenerbahçe'si, ilk 8 haftada yediği 3 golle 1988-89 sezonunun ardından en az gol yediği dönemi yaşarken; Sarı-lacivertliler, geçen sezon İspanyol teknik adamla bu dönemde kalesinde 13 gol görmüştü.
Daum ile Aragones'in Fenerbahçe'si arasında birbirine benzerlik gösteren tek istatistik atılan gol sayıları...
Alman teknik adam yönetiminde ilk 8 haftada rakip ağları 17 kez havalandıran Fenerbahçe, geçen sezon aynı dönemde 16 gol atma başarısı göstermişti.

BİZE ULAŞIN