HİDO MEYDAN OKUDU

Milli maçlar nedeniyle yeni takımı Toronto Raptors'a geç katılan Hidayet Türkoğlu, "Eksiklerim var ama en kısa sürede kendimi tazeleyip aradaki açığı kapatacağım" dedi

NBA'de 53 milyon dolara Orlando Magic'ten Toronto Raptors'a transfer olan milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu yeni takımı ile antrenmanlara başladı. Kanada takımına imza attıktan sonra Türkiye'ye gelen ve Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın hazırlıklarına başlayan Milli Takım kaptanı, şampiyona sonrası yaptığı kısa tatilin ardından gecikmeli olarak idmanlara katıldı. Dünya starı gibi karşılandığı Raptors'ta çıktığı ilk idman sonrası NBA TV'ye açıklamalarda bulunan Hido, "En kısa sürede açığımı kapatacağım" dedi. Yazı yoğun geçirdiğini belirten Hidayet, "Fazla tatil fırsatım olmadı. Geçen sezon finaller nedeniyle Haziran sonuna kadar oynadım, ardından transfer görüşmeleri ve sonra da Türkiye ile Avrupa Şampiyonası... Ülkemin formasını giymek bana her zaman onur veriyor" şeklinde konuştu.

BİRKAÇ GÜN YETER
Antrenörü Jay Triano'ya gösterdiği anlayıştan dolayı teşekkür eden Hido, en kısa sürede kendisini tazeleyerek açığını kapatacağını ve hazır hale geleceğini kaydetti. Triano ise, "Hido ile bu sabah şakalaştık. O, çok tecrübeli ve rahat bir oyuncu. Hazırlık maçlarında oynamayacak. Birkaç gün içinde hazır hale gelirifadesini kullandı.

"

BİZE ULAŞIN