TBF toplanıyor

Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu, doping konusunda değerlendirme toplantısı yaptı.

Yönetim kurulu toplantısının ardından yapılan basın açıklamasında, dün gerçekleştirilen toplantıda, 14 Haziran 2009 tarihinde Efes Pilsen ve Fenerbahçe Ülker takımları arasında oynanan Beko Basketbol Ligi play-off final serisi 5. karşılaşması sırasında ortaya çıkan doping kurallarının ihlali hususunda iki kulüp tarafından yapılan açıklamalar ve gelinen noktanın değerlendirildiği bildirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Bilindiği üzere dopingle mücadele kurallarının ihlali, federasyonumuz tarafından ciddiyetle izlenmekte olup TBF, FIBA ve WADA mevzuatı çerçevesinde dopingin önlenmesine yönelik her türlü çabanın gösterildiği bir vakıadır.

Söz konusu doping hususunda da olayların en geniş şekilde, her yönü ile inceleneceği ve dopingin önlenmesine yönelik her turlu çabanın gösterileceği hususunda federasyonumuz ilgili kurullarının kararlı olduğunu bir kez daha ifade ediyoruz.

Halen mevzuatımız gereği Disiplin Kurulumuz tarafından tahkikatı devam eden soruşturma sırasında; her türlü delil hassasiyetle değerlendirilerek, TBF, FIBA ve WADA yönetmelikleri çerçevesinde en kısa surede nihai karara varılacağını kamuoyuna açıklarız.''
BİZE ULAŞIN