3 yıl daha sahalarda

Beşiktaş'ta son dönemin en çok eleştirilen isimlerinden biri olan 36 yaşındaki tecrübeli kaleci Rüştü Reçber, 39'una kadar yeşil sahalarda kalacağını söyledi

Beşiktaş'ın 36 yaşındaki tecrübeli kalecisi Rüştü Reçber, UEFA'nın resmi internet sitesinde taraftarların sorularını yanıtladı. Ligdeki kötü gidiş ve özellikle Şampiyonlar Ligi'ndeki CSKA maçı sonrası taraftarın kara listeye aldığı milli file bekçisi, 3 yıl daha oynamayı istediğini söyledi. Zirve yarışından geri düşmelerine rağmen sonuna kadar mücadele edeceklerini belirten Rüştü, "Futbolda şans önemlidir ve haftalardır şans yanımızda değil. Ancak ne olursa olsun mücadele edeceğiz. Şampiyonluğa olan inancımız asla kaybolmaz. Matematiksel olarak şansımız olduğu sürece pes etmeyeceğiz" dedi. Fenerbahçe'den Beşiktaş'a geçiş yapmanın hiç de kolay olmadığını anlatan Rüştü, "Şartlar beni zorladı. Başka seçeneğim yoktu. Şimdi bir başka büyük takımdayım" diye konuştu. Türkiye'de futbol oynamanın kolay olmadığını belirten Beşiktaşlı kaleci, "Tüm stres ve eleştirilere alışmış olmama rağmen eleştirilerden bazılarını es geçmem kolay olmuyor. Yine de sağlık problemim olmadığı sürece 3 yıl daha oynamayı düşünüyorum" dedi.

İDOLÜM SCHMEİCHEL'DI
Rüştü, örnek aldığı kalecinin de bir dönem Manchester United'da görev yapan Peter Schmeichel olduğunu belirterek, "Ona karşı oynama hayalimi gerçekleştirdim. Hem 1996 Avrupa Şampiyonası finallerinde hem de Fenerbahçe'deyken Manchester United maçında karşılıklı oynadık" ifadesini kullandı.


BİZE ULAŞIN