Bedava oynarım

İspanyol basınına konuşan Roberto Carlos, aralıkta F.Bahçe'den ayrılacağını belirterek, "Real Madrid'e dönmeyi çok isterim. Ocak ayından hazirana kadar bedava oynamaya hazırım" dedi

Fenerbahçe'nin 36 yaşındaki Brezilyalı sol beki Roberto Carlos, yönetimin yalanlamalarına rağmen iki ay sonra Fenerbahçe'den ayrılacağını açıkladı. Kişisel bir meselesini halletmek için gittiği Madrid'de İspanyol gazetesi AS'a konuşan yıldız futbolcu, "Kararımı verdim. Aralık ayında Türkiye'den ayrılacağım" dedi. Brezilya'dan bazı takımlardan teklifler aldığını belirten Carlos, "36 yaşındayım ve futbolda 2 yılım daha var. Brezilya'ya dönmek istiyorum. Evimi, ailemi ve ülkemi özledim. Oradan birkaç teklif var" diye konuştu. Sarı-lacivertli kulüpte yıllık kazandığı 4.2 milyon Euro'yu gözden çıkaran Roberto Carlos, "1996-2007 yılları arasında formasını giydiğim Real Madrid'de çok güzel anılarım oldu. Real Madrid'de Ocak ayından haziran ayına kadar bedava oynarım. Gerçekten, bu hoşuma gider. Ben dönmeye hazırım" dedi.

KAKA'NIN ÜSTÜNE TANIMAM!
Eşi Mariana ile birlikte doğacak çocukları için Madrid'de alışveriş yapan tecrübeli futbolcu ayrıca, "Madrid benim ikinci evim gibi oldu. Oyuncu olarak da oynayabilirim. Ayrıca genç yeteneklere bildiğim her şeyi öğretirim" şeklinde konuştu. Carlos, İspanyol kulübünün iki flaş transferi Kaka ile Cristiano Ronaldo'nun hangisinin daha iyi olduğu sorusuna ise "Elbette Kaka" diyerek yanıt verdi. 2016 Olimpiyatları'nı ülkesinin almasına çok sevindiğini de söyleyen Carlos, "Lula (Brezilya Devlet Başkanı) yakın arkadaşım ama onu tebrik etme şansını bulamadım" ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN