Kayıtlar başlıyor

Beş yıldır binlerce basketbol tutkunu çocuğa ücretsiz basketbol eğitimi veren "Efes ile İlk Adım Basketbol Okulları" kayıtları 19 Ekim'de başlıyor. 25 Ekim'e kadar devam edecek olan kayıtlar Kıbrıs da dahil olmak üzere 33 merkezde gerçekleşecek.

Efes Pilsen Spor Kulübü ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen, 31 il, 33 merkezde çocuklara ücretsiz basketbol eğitimi sağlayan "Efes İle İlk Adım Basketbol Okulları" kayıtları 19-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Eğitimine Kasım ayında başlayacak olan basketbol okulları kayıtları haftaiçi saat 18:00-20:00, haftasonu ise 09:00-18:00 arasında eğitim verilen merkezlerde yapılacak. Beş yılı geride bırakan ve altıncı sezonunu açmaya hazırlanan "Efes İle İlk Adım Basketbol Okulları"nda bugüne kadar 15 bin çocuk, uzman eğitmenlerden ücretsiz basketbol eğitimi aldı.

Kurulduğu 2004 yılından bugüne kadar geçen süreçte Türkiye'nin dört bir yanında ücretsiz basketbol eğitimi veren "Efes İle İlk Adım Basketbol Okulları" altıncı yılında Adana, Adapazarı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Çankırı, Çorlu Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hakkari, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Konya, Lefkoşa, Mersin, Muğla, Samsun, Sivas, Trabzon, olmak üzere 31 il 33 merkezde ücretsiz basketbol eğitimlerine devam ediyor.

Efes Halkla İlişkiler Müdürü Durul Candemir yaptığı açıklamada: "Sadece çocuklara değil, aynı zamanda görevli teknik kadroya da eğitim programları düzenleyen "Efes ile İlk Adım Basketbol Okulları", Efes Pilsen Spor Kulübü'nün 80 kişilik uzman eğitmen kadrosu ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün altyapı desteği ile Türkiye'de basketbol sporunu küçük yaştan başlayarak sevdirmeyi ve imkanı olmayan çocukların basketbol oynamalarını sağlamayı hedefliyor." dedi.

Katılım Şartları:

-1996-1997-1998-1999-2000 ve 2001 doğumlu olmak

-Nüfus cüzdanı fotokopisi

-1 adet fotograf

-Sağlık raporu

(Seçmelerde boy sınırlaması vardır)

-Detaylı bilgi için:www.efesbasket.org

BİZE ULAŞIN