Serveti reddettim

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın yıllık 5 milyon euro teklif ettiği öne sürülen Galatasaray'ın kaptanı Arda Turan,"Maddiyat önemli ama benim hayatımda asla her şey değil" diye konuştu

Galatasaray'ın kaptanı Arda Turan sponsoru Nike'ın "İstanbul'daki Nike ikonları" adlı katalogda özel yaşamı ve futbol hayatıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Son dönemde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın ısrarlı transfer teklifi haberlerine konu olan Arda, insanların futbolcuların sadece maddiyat için yaşadığını düşündüğünü ifade etti. Milli oyuncu, "Evet maddiyat önemli, ama asla her şey değil benim hayatımda. Hayatımı değiştirecek teklifleri, bir saniye bile düşünmeden reddettim. Küçükken biri neyin hayalini kurar? Barcelona'da futbol oynamanın. Ben genç milli takımda oynamanın da hayalini kuruyordum. Şimdi de her maça çıkmadan önce 5 gol atacağım bir karşılaşmanın hayalini kurarım. Gerçekleşmiyor, ama ben yine de kuruyorum. Bunları hayal etmeye devam edersem, günün birinde de gerçekleşeceğini düşünüyorum'' dedi. "İçi dışı bir olan biriyim. Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe; her kesimden tarafların beni sevdiğini ve sadece bir futbolcu olmadığımı düşünüyorum'' diyen Arda, "Çünkü ben hayatın her alanında varım. Magazinsel olarak da haber olarak da sporcu olarak da... Bundan hiç de rahatsız değilim, tam tersine keyif alıyorum. Çünkü nihayetinde işimi yapıyorum ve çok çalışıyorum'' şeklinde konuştu. Türkiye'deki bazı şeyleri değiştirmek ve bir fark yaratmak istediğini anlatan yıldız futbolcu, "Futbol sistemindeki bazı sorunları gidermek ve genç yetenekler keşfedilmeden kaybolmasın istiyorum. Bunun için çok çalışıyor, düşünüyor ve özellikle eski, usta futbolcuların kaleme aldığı kitapları okuyorum'' yorumunu yaptı.

"İŞİME SAYGI DUYUYORUM"
Arda Turan, hayat felsefesini ise şöyle özetledi: "Hayat bir denge üstüne kuruludur, ben yaşamımı hep öyle görürüm. Her şeyin tadında olması gerektiğini düşünüyorum. Bir şeyi az yaparsan da çok yaparsan da keyifli olmaz. Buna göre yaşıyorum ve bu felsefemin doğru olduğuna inanıyorum.'' Galatasaray'da 22 yaşında kaptanlık pazubandını takan Arda, kendisini örnek alanlara da önerilerde bulunarak, "Gençlere tek tavsiyem; yaptıkları işe saygı duymaları gerektiğidir. İyi beslenip iyi uyumanız gerekiyor, yoksa kaybolup gidersiniz. Bu üç kurala uymak şart. Kalan diğer zamanlarda da her şeyi sınırında yaşamak lazım" ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN