Ankaraspor outlet

Bank Asya'ya düşürülen Başkent ekibinin futbolcuları için Süper Lig kulüpleri sıraya girdi. Kulüpler, 8'i yabancı, toplam 20 futbolcu için Ankaraspor'un kararını bekliyor

Süper Lig'den düşürülen Ankaraspor'un sözleşmeli futbolcularının maduriyetini önlemek için tanınan 15 günlük transfer süresi başlarken, Süper Lig kulüpleri Başkent ekibinin futbolcularla ilgili kararını bekliyor. Fenerbahçe'nin Özer Hurmacı karşılığında Ankaraspor'a verdiği İlhan Parlak ve Özgür Çek'i geri alacağının ortaya çıkmasından sonra diğer kulüpler de ihtiyaçlarına göre Başkent ekibinin futbolcularına göz diktiler. Bunu resmen açıklayan ilk kulüp Denizlispor oldu. Teknik direktör Nurullah Sağlam, "Ankaraspor'dan 1-2 transfer yapabiliriz" dese de, futbolcuların durumunun netlik kazanmadığının altını çizdi. Listedeki futbolculardan en fazla ilgi görenler ise sol açık Aydın Karabulut ve sağ bek Ömer Aysan. Beklenen ise, Ankaragücü'nün bu listeden istediği futbolcuları seçmesi, diğerlerinin ise uygun bonservis bedelleri ile satılması. Ayrıca elde tam 8 de yabancı futbolcunun olması ve Bank Asya'da da statü gereği sadece ikisinin oynayabilecek olması, bu futbolcuların kontenjanları müsait diğer Süper Lig takımlarına gönderilmesini tek çözüm olarak gözüküyor.

ANKARA TSYD KUPASI'NI KAZANAN BU TAKIM TARİH OLACAK
Sezon öncesi TSYD Kupası'nı müzesine götüren Ankaraspor'un bu kadrosu, Ankaragücü ile birleşme hamlesiyle dağıldı. Ediz, Hürriyet, Muhammet Hanifi ve Mehmet Çakır A.Gücü'ne geçerken, Ankaraspor'un küme düşürülmesiyle diğer futbolcular da taliplerini bekliyor.


BİZE ULAŞIN