"Oyuncularımın performansından memnunum"

Ümit Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Hami Mandıralı, 2011 Avrupa Şampiyonası grup elemelerinde 13 Ekim Salı günü Eskişehir'de karşılaşacakları Ermenistan'ı yenerek, sonraki maçlarına moralli bir şekilde çıkmak istediklerini söyledi.

Mandıralı, milli takımın bugünkü antrenmanından sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, çalışmalarını çok iyi şekilde sürdürdüklerini anlatarak, şunları kaydetti:

''Amacımız, iyi hazırlanıp, Ermenistan maçını kazanmak. İnşallah bu maçtan galibiyetle ayrılır, kasım ayındaki maçlarımızı daha bir moralli ve istekli oynarız. Oyuncularımızın hepsi iyi niyetle çalışmalarını sürdürüyor. Ermenistan maçı bizim için çok önemli. Futbolcularımız da bunun bilincinde. Yeteneklerini ve takım olduklarını göstermeleri lazım. Bunu yaptıkları sürece grupta şansımızın fazla olduğunu düşünüyorum ve onların performansından memnunum.''

Ümit Milli Takım kalecisi Volkan Babacan ise güzel bir ortamda hazırlıklarını sürdürdüklerini anlatarak, ''Grubumuzda son olarak Gürcistan karşısında bize yakışmayan bir oyun oynadık ve kötü bir mağlubiyet aldık. Onu bir kaza olarak görüyoruz. Grupta hala iddialı durumdayız. İçeride birçok maçımız var. Bunlardan birisi de Ermenistan maçı. Deplasmanda onları yenmiştik. İyi ve güzel bir oyun sergileyerek, onlarla yapacağımız ikinci karşılaşmadan galibiyetle ayrılacağımıza inanıyorum'' değerlendirmesinde bulundu.

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR
Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, teknik direktör Hami Mandıralı yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda futbolcular, dar alanda pas çalışmalarının ardından kanatlardan ortalarla gol çalışması yaptı.

Bu arada, takıma bugün katılacağı açıklanan Jem Paul Karacan'ın sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarıldığı ifade edildi. Ümit milliler, hazırlıklarını yarın yapacakları antrenmanla sürdürecek.

BİZE ULAŞIN