Şanstan bahseden yok

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, geçen sezon kazandıkları şampiyonluğu 'şans' olarak tanımlayanların bu sezonki şanssızlıktan bahsetmediklerini söyledi

Cuma 09.10.2009
Güncelleme: Cuma 09.10.2009
ABONE OL
Geçtiğimiz sezon yapılan 'şanslı' yakıştırmalarına isyan edip sert açıklamalar yapan Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, bu sezon ise yaşadıkları puan kayıplarında kimsenin şanssızlıktan bahsetmediğini söyledi. Hafta başındaki idmanlarda uzak durduğu gazetecilerin dün "Küs müyüz?" şeklindeki sorusuna "Kim kime küsmüş" karşılığını veren tecrübeli çalıştırıcı, ardından kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Geçen sezon kazandıkları başarılarda şans faktörü görenleri eleştiren Denizli, "Futbol şansı zaman zaman vardır. Hava, saha şartları ve topun gittiği noktalar gibi şartlardan kaynaklanan şans söz konusudur. Bu, senede 2-3 defa göreceğimiz bir şeydir. Bu sezon şanssızlıktan bahsedene rastlamadık. Geçen sezon şanstan bahsedenler, bu sezonki şanssızlıktan bahsetmiyorlar" dedi.

BOBO VE TELLO'DA DÜŞÜŞ VAR
Futbolcularında şu an ciddi bir güven sorunu olduğunu da belirten Kurt hoca, "Azalan güveni geri getireceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" şeklinde konuştu. Mustafa Denizli takımın durumu hakkında ise, "Tello ve Bobo'da da ciddi düşüş var. Bunu kabul ediyorum. iki futbolcu da beklentilerin biraz uzağındalar. Onların toparlanıp, istediğimiz ölçüde takıma katkı sağlayacaklarına inanıyorum. Bu ligi bu takımla çıkaracağız. Yapmamız gereken eldeki malzemeyi en iyi şekilde değerlendirmek" ifadesini kullandı.

KARTAL PAŞA İÇİN BİLENİYOR
Milli ara sonrası ligde Kasımpaşa ile karşılaşacak olan Beşiktaş'ta antrenmanlar devam ediyor. Dünkü idman, şut ve pas çalışması sonrası yarı sahada çift kale maçla tamamlandı. Sakatlar Holosko ve Delgado'nun yanı sıra kontrol için İspanya'ya giden Ferrari de çalışmada yer almadı. Bu arada siyahbeyazlı takımın, hafta sonu bir takımla hazırlık maçı yapacağı öğrenildi.