Derbiyle açılış

Voleybolda Aroma Erkekler 1.Ligi'nde perde bugün açılıyor. Sezonun ilk haftasında G.Saray ile F.Bahçe 50.Yıl Spor Salonu'nda karşılaşıyorlar. Son şampiyon İstanbul Belediye de Bozkurt Belediye ile oynuyor

Filede Aroma Erkekler 1.Ligi'nde 2009-2010 sezonu bugün ezeli rekabet ile start alıyor. Geçen sezonun finalisti Fenerbahçe ile transferde kadrosunu önemli isimlerle güçlendiren Galatasaray bugün 15.00'te 50. Yıl Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecekler. Kuruluş amacı "İzlensin" olan Gençler Ligi'nde de Galatasaray ile Fenerbahçe aynı salonda karşılaşacaklar. Bu mücadee de saat 10.00'da başlayacak. İlk günün diğer karşılaşmalarında Ankara Selim Sırrı Tarcan Salonu'nda Maliye Milli Piyango-Beşiktaş (14.00), Haldun Alagaş Salonu'nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi- Bozkurt Belediyesi, Konya Atatürk Salonu'nda da 13.00'te Diltaş Eğitim Kurumu ile Ziraat Bankası mücadele edecekler.

REKOR ECZACIBAŞI'NDA
1970-71'den beri geride kalan 39 sezonda en fazla şampiyon olan takım, artık salonlarda olmayan Eczacıbaşı. 12 şampiyonluğu olan Eczacıbaşı'nın yanısıra, Arçelik (3), Netaş (3), Erdemir (3), Büyükdere Boronkay (1) ve Muhafızgücü de (1) şampiyon olup, tarihe karışan takımlar oldular. Bugün 40. yılına girecek ligde Halkbank 5, Galatasaray 4, İETT 3, Arkas 2, Fenerbahçe 1 ve İstanbul Büyükşehir de 1 kez şampiyon oldular.

34 YABANCI OYNAYACAK
Ligde bu sezon 34 yabancı oynayacak. Bu yabancılar içinde Olimpiyatlar, dünya ve kıta şampiyonalarında ülkelerinin formalarını giyen ünlü isimler de var. Yabancıların ülkelerine göre dağılımı şöyle: Amerika (5), Bulgaristan (5), Brezilya (4), Fransa (3), İspanya (2), Finlandiya (2), Almanya (2), Çek Cumhuriyeti (2), Hırvatistan, Sırbistan, Slovakya, Porto Riko, Hollanda, Küba, Venezuella, Kanada, Letonya.

BİZE ULAŞIN