Nihat'tan özeleştiri

A Milli Futbol Takım'ın forvet oyuncusu Nihat Kahveci, Belçika maçının ardından yaptığı açıklamada özeleştiri yaptı. Takım olarak kötü oynadıklarını ve başarısız olduklarını belirten golcü oyuncu suçlama yapmanın yersiz olduğunu savundu.

A Milli Takım'ın forveti Nihat Kahveci yaptığı açıklamada, ''Maçtan sonra sıcağı sıcağına konuşalacak konulara girmeyeceğim. Gidemeyeceğimizi biliyorduk ama üzülmedik dersek yalan olur. Avrupa şampiyonası kura çekimi var. Oraya daha yüksek bir torbadan girebilmek için avantaj sağlamak istiyorduk. Erken gol yedik ve bu da bizim moralimizi bozdu. Maça 1-0 geride başladık diyebiliriz.
Aldığımız yenilgide Bosna maçının etkisi yok. Biz ne olursa olsun son 2 maçı kazanıp Avrupa Şampiyonası kura çekimi için avantajlı gitme amacındaydık. Kötü oynadık, üzgünüz. Şunu herkes bilmeli ki bu grup 2010'a gidemediği için üzgün. Tabii ki Türk halkı da üzgün ama en çok üzülenler bizleriz. Gitmeliydik. Suçlu aranmaz; futbolcular, yönetim, teknik kadro herkes suçludur ama suçlu aranmaz. Grubun genelinde kritik maçlarda istediğimiz skorları elde edemedik ama genel olarak sadece üzgün olduğumuzu söylüyorum.

En çok üzüldüğüm maçlarda tek bir maç söylemek zor olur ama hocamız atılan her maçın her golün önemli olduğunu söylemişti. Son dakikalarda kaybettiğimiz İspanya maçı, Estonya maçı, Belçika maçı ve bir çok pozisyon bulduğumuz kaderimizin belirleneceği Bosna maçında hep üzüldük.

Girdiği turnuvalara renk katan bir takımdık. Euro 2008'den sonra bizi övdüler ettiler ama şimdi de eleştiriler olacak. Bu doğaldır, eleştiri futbolun kaçınılmaz gerçeğidir genel olarak konuşacak olursak ama başarısız olduk." diye konuştu.

BİZE ULAŞIN