Siftah Fener'den

Filenin açılış derbisinde sarı-lacivertliler, Galatasaray'ı 3-1 mağlup ederken, kaybettikleri ilk set dışında zorlanmadılar. Ligin ilk derbisine yakışmayan küfürler yüzünden maç 15 dakika durdu

Aroma Erkekler Voleybol Ligi'nin açılış derbisinde Fenerbahçe, Galatasaray'ı 3-1 yenerken, sahadaki mücadele kadar tribün olayları da her zamanki gibi maça damga vurdu. İlk sette sarı-kırmızılıların Alman pasörü attığı yüksek toplarla Fenerbahçe bloklarını zorladı. Bu sette Galatasaray hep önde götürdüğü skoru 1-0 öne geçerek değerlendirdi. İkinci sete Galatasaray geride başladı. Dehne ortayı iyi kullanarak ilk teknik molaya Galatasaray'ı 8-7 önde soktu. Ancak Arslan ile Gardner'in servisleri sarı-lacivertlileri rahatlattı. Skor 21-17 Fenerbahçe'nin lehine iken, tribünlerdeki küfür üzerine filenin en sert hakemi İlhami Şenyurt iki kaptanı çağırarak uyardı. Küfür çoğalınca Şenyurt kuleden inip ikinci anonsu da yaptırdı. İyi oyununu sürdüren sarı-lacivertliler yerinde bloklarla durumu 1-1 yaptı.

ANONS ÜSTÜNE ANONS YAPILDI
3. sette Fenerbahçe 0-3 geriden gelerek 15-11, 19-21 ve 21-16 önde gitti. Galatasaray seyircisi yeniden ağır küfürlü tezahürata başlayınca, hakem Şenyurt anons yaptırdı. Seyirci susmayınca bir anons daha yapıldı. Kurallara göre küfürbaz tribünün boşaltılması gerekiyordu. Polis sayısı yetersiz olunca hakem maça 15 dakika ara verdi. Bu zorunlu ara sonrası mücadele yeniden başladı ve Fenerbahçe kalan iki seti 25-18 ve 25- 23 alarak maçı 3-1 kazandı.

BİZE ULAŞIN