Ermeni futbolcular galibiyete inanıyor

Ermenistan Milli Takım futbolcusu Robert Arzumanyan, Türkiye'ye galibiyet için geldiklerini söyledi.

Arzumanyan, takım arkadaşı Henriq Mıhıtaryan ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, iki takımın da 2010 Dünya Kupası'na katılma iddialarının bulunmadığını, ancak buna karşın sahada kıyasıya bir mücadelenin olacağını söyledi.

Ermenistan olarak daha önce şanslarını yitirmelerine rağmen özellikle İspanya maçında ellerinden gelen çabayı gösterdiğini ifade eden Arzumanyan, ''Buraya galibiyet için geldik. Türk Milli Takımı iyi oyunculardan kurulu bir ekip. Zor bir maç olacak'' dedi.

Arzumanyan, bir gazetecinin, ''Türk takımını tanıyor musunuz. En çekindiğiniz oyuncu kim?'' yönündeki sorusuna, ''Türk takımını tanıyoruz. İsim sayamam ama iyi bir takım'' yanıtını verdi.

Türk ligini takip edip etmedikleri sorusunu ise Arzumanyan, ''Evet, yakından takip ediyoruz. Türkiye'den Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'ın güçlü takımlar olduğunu biliyorum'' diye yanıtladı.

Arzumanyan, ''Eğer teklif alırsanız bir Türk takımına transfer olmayı düşünür müsünüz?'' sorusu üzerine ise, ''Türkiye'de çok güçlü takımlar var. Eğer böyle bir teklif gelirse ciddi anlamda düşünürüm'' dedi.
Ermenistan Milli Takımı'nın bir diğer oyuncusu Henriq Mıhıtaryan da çarşamba günü çok zorlu bir maç oynayacaklarını bildirdi.

Bir gazetecinin, ''İki takımın da iddiasının bulunmaması futbol kalitesinin düşük olmasını sağlar mı?'' sorusuna Mıhıtaryan, ''Hayır, bunu sanmıyorum. Çünkü bu maçta iki takım da kendi ulusları için mücadele edecektir'' yatını verdi.

Mıhıtaryan, bir soru üzerine daha önce Antalya'ya geldiğini, Türkiye'yi beğendiğini belirtti.

BİZE ULAŞIN