"Farkın açılmasına tahammülümüz yok"

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 12.10.2009 17:52 ABONE OL
Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Turkcell Süper Lig'de lider Fenerbahçe ile aralarındaki 5 puanlık farkın açılmasına tahammüllerinin olmadığını söyledi.

Başkan Polat, Lig TV'ye verdiği röportajda, şu anda bakıldığında aradaki puan farkının 5 olduğunu vurgulayarak, ''Bizim bundan sonra puan farkının daha fazla açılmasına tahammülümüz yok. Böyle bir şey olursa da lig yarışında çok ciddi yara alırız'' dedi.

UEFA Avrupa Ligi'nde de gruptan birinci çıkmak istediklerini ve bunun için Dinamo Bükreş'i deplasmanda yenmelerinin gerektiğini kaydeden Adnan Polat, ligde arka arkaya oynayacakları Trabzonspor, Dinamo Bükreş ve Fenerbahçe maçlarının kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı.
Başkan Polat, İtalyan medyasında, Milan'ın Rijkaard'a teklifte bulunduğu şeklindeki haberlerin yer aldığının hatırlatılması üzerine de şunları söyledi:

''Rijkaard, Milan'a gidecek olsaydı zaten sezon başında giderdi. Biz bunları sözleşme yapmadan önce kendisiyle konuşmuştuk. Galatasaray Kulübü ile 2 senelik sözleşmesi var. Şu anda da İstanbul'da ve Galatasaray'da olmaktan büyük mutluluk duyuyor. Yazıp çiziyorlar, zaten son 15-20 gündür Galatasaray'a, yöneticilere, profesyonel üst yönetimine, teknik heyetine, takımına, Galatasaray'ın stadına, Büyükçekmece arazisine, her şeyine karşı topyekün bir kampanya var. Biz çok umursamıyoruz. Hedeflerimizi koyduk. Kim ne yazarsa, çizerse çizsin, doğru bildiğimiz yolda ilerliyoruz.''

ÜSTÜNEL: 'ARDA'YA İNANCIMIZ TAM

Kulüp futbol şube sorumlusu Haldun Üstünel ise, yine Lig TV'ye yaptığı açıklamada, Arda'ya inançlarının tam olduğunu söyledi.

''Arda da her gün aynı olmak zorunda değil'' ifadesini kullanan Üstünel, ''Arda'ya inancımız tam. Verdiğimiz görevleri layıkıyla yerine getirdiğine inanıyoruz. Camia olarak, tüm yönetim olarak bizi son derece iyi temsil ettiğine inanıyoruz. Tabii ki performans düşüklükleri olacak ama Arda sorumluluğu ve bilinciyle takımı sırtlayıp, koyduğumuz hedefe doğru götürecektir'' diye konuştu.

Geleceğe yatırım yaparak güçlü bir kadro oluşturduklarına inandıklarını da vurgulayan Üstünel, ''İlerleyen dönemlerde üzerine yapacağımız takviyelerle, önümüzdeki 5 yılın kadrosunu oluşturduğumuza inanıyorum. Bizim için gelip geçici skorlar önemli değil, önümüze bakıyoruz. Önümüzde çok önemli 3 karşılaşma var. En iyi neticeleri alacağımıza inanıyorum. Bu doğrultuda hazırlıklarımıza devam ediyoruz'' dedi.

Haldun Üstünel, herkesin devre arasında transfer yapılıp yapılmayacağını sorduğunu belirterek, ''Transferden çok takıma katılan oyuncuların katkısı bizim için daha önemli. Bir takım oluşturabilmeleri. Çalışmalarımız bu doğrultuda'' şeklinde konuştu.