Fener'in Ocak planı

Roberto Carlos'un devre arasında ülkesine dönmesiyle, yabancı kontenjanı açılacak olan Fenerbahçe, bu hakkını santrfor ya da Alex'e alternatif genç bir isimden yana kullanacak

Fenerbahçe'den henüz resmi bir açıklama yapılmasa da, 36 yaşındaki Roberto Carlos'un devre arasında sarı-lacivertli takımdan ayrılıp ülkesi Brezilya'da futbol hayatına devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Yönetim, Carlos'un gidişiyle açılacak yabancı kontenjanı için şimdiden çalışmalara başladı. Sportif direktör Aykut Kocaman ve teknik direktör Christoph Daum, yeni yabancının sol tarafta alınmaması konusunda görüş birliğine vardı. Alman teknik adamın Kocaman'a, "Roberto Carlos'un yerine kullanabileceğimiz Vederson ve Andre Santos gibi alternatiflerimiz var. Üstelik önlerinde Özer ve Uğur da yararlanılabilecek oyuncular. Yabancı hakkımızı bu bölgede harcamak mantıksız" dediği öğrenildi.

ROBERTO CARLOS FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

20 YAŞALTI MERCEK ALTINDA
Kocaman'ın da Daum'la aynı görüşleri paylaştığı bildirilirken, yeni transferin, takımda şu an alternatifi olmayan Alex'in bölgesine yapılması fikri, bu görüşmede ağırlık kazandı. Bunun yanı sıra, kontenjanın santrfor bölgesinde de kullanılabileceğine karar verildi. Aykut Kocaman'ın, ekibine Mısır'da düzenlenen 20 Yaşaltı Dünya Şampiyonası'nda bazı maçları izlettirdiği, kendisinin de Belgrad'daki Romanya maçında Sırp futbolcuları takibe aldığı gelen haberler arasında. Aykut Kocaman ve Daum'un bu konuda Alex'le de bir görüşme yapacağı ifade edildi. Kaptandan, özellikle Brezilya'dan kendisinin alternatifi olabilecek genç bir isim önermesi istenecek. Bilindiği gibi Alex'in sözleşmesi 2011 yılında sona eriyor.

ÇOCUKLARI İÇİN
Bu yaz evlendiği eşi Mariana'dan bir çocuk daha bekleyen Carlos, doğacak bebekle birlikte diğer çocuklarına daha fazla vakit ayırmak için ülkesi Brezilya'ya dönmek istediğini yönetime iletmişti.

BİZE ULAŞIN