Terim'in istifasını TV'den öğrendim

Mahmut Özgener: "Müsabaka öncesinde, değerli hocamız Fatih Terim'le istikrar konusunu sıklıkla konuşmuştuk. Fakat kendisinin istifa kararını televizyondan öğrendim. İstifayı kabul ediyoruz!"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener dün yazılı bir açıklama yaparak istifa eden hocaları Fatih Terim'e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti ve istifasını kabul ettiklerini kamuoyuna açıkladı. Fatih Terim'in kararını televizyondan öğrendiğini söyleyen Özgener şunları kaydetti: "Milli Takımımız, dünya futbolu üzerinde önemli başarılar elde etmiş ama başarı çerçevesinde bir istikrarı maalesef yakalayamamıştır. Yeni dönemde, Futbol Milli Takımımız'ın ana hedefinin, bu istikrar sorununun ortadan kaldırılması yönünde yapılacak çalışmalar olması gerektiğine inanıyoruz. Müsabaka öncesinde, değerli hocamız Terim'le de istikrar konusunu sıklıkla konuşmuştuk. Kendisinin maç sonrasında almış olduğu istifa kararını televizyondan öğrendim.

"KENDİ KARARIDIR"
Bu karar, Sayın Terim'in kendi kararıdır. Ben ve Yönetim Kurulu'ndaki arkadaşlarım, hocamızın kararını saygıyla karşıladık. Kendisi Milli Takımlarımız'a büyük hizmetler vermiştir. Bugüne kadar yapmış olduğu hizmetler için kendisine çok teşekkür ederiz."
Bu arada Terim'in sezon sonuna kadar dinleneceği ve önümüzdeki yıl da İtalya'da çalışmak istediği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN