"Türkiye'ye dönmeyi düşünmüyorum"

Pazartesi 12.10.2009 13:38
Güncelleme: Pazartesi 12.10.2009 13:39
ABONE OL
Rubin Kazan'da forma giyen Hasan Kabze, Ağustos 2010'da sözleşmesi bitmesine rağmen Türkiye'ye dönmeyi düşünmediğini söyledi.

Haftalık Haber Dergisi Aksiyon'a konuşan Hasan Kabze, kendi durumu ve takımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz yıllarda Rubin Kazan forması giymekte zorlanmayan golcü futbolcu, bu yıl takımında forma şansı bulmakta oldukça güçlük çekiyor. Hasan Kabze, 2010 yılında sözleşmesi bitmesine rağmen askerlik probleminden dolayı Türkiye'ye dönmeyi düşünmediğini ifade etti.

Hasan Kabze, Galatasaray'da güzel günler yaşadığını ama teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın kendisini kadroda istemediği için Galatasaray'dan ayrıldığını açıkladı. Hasan Kabze, geldiği zaman takımın oldukça kötü durumda olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Geldiğim dönem bizim takım kötüydü. Az daha 2. Lig'e düşecektik. Son iki hafta içinde ya düştük ya kaldık, o durumdayız. Dinamo maçı vardı deplasmanda. 80. dakikalarda bir frikik oldu. Ben kullandım ve golü attım. O golle de ligde kaldık. O golü atmasam Gökdeniz burada olmazdı herhâlde. Geçen sene şampiyon olduk. Şampiyonlukta benim de payım var. Bu sezon ise herşey değişti. Hocam forma vermiyor. Sebebini de bilmiyorum açıkçası. O her konuşmamızda 'sen iyi çalışıyorsun' diyor ve beni motive ediyor; ama benim ona bazı şeyleri göstermem için sahada olmam lazım. Bu sezon o şansı vermedi. Takım iyi gidiyor, takımı değiştirmemesi normal ama sonradan da oyuna almıyor."

Türkiye'den kendilerine fazla ilgi gösterilmediğini ifade eden tecrübeli golcü, "Bir Tatar takımı Rusya Ligi şampiyonu oluyor. İki tane de Türk o takımda oynuyor. Ama kimse şampiyon olduğumuzu görmeye gelmiyor. Hiç gazeteci gelmedi. Bu bizi çok yaraladı." dedi.

Hasan Kabze, Galatasaray'daki günlerini unutamadığını belirterek, "Galatasaray deyince aklıma oradaki atmosfer geliyor. Şampiyonluk çok güzeldi. Buranın en güzel yanı maçı herkesin bir eğlence olarak görmesi. Yenilsen de problem olmuyor." ifadelerini kullandı.