Denizli-Daum üzgün

Terim'in ayrılık kararı için Denizli "Onun ruh halini en iyi ben anlarım" yorumunu yaparken, Daum "Fatih hoca büyük hoca. Umarım futboldan kopmaz. Onsuz futbol olmaz" dedi

Fatih Terim'in Milli Takımlar Sorumluluğu görevinden istifa kararı alması sonrasında Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın başındaki iki meslektaşı Daum ve Mustafa Denizli tecrübeli teknik adam destek verdiler. Fatih Terim hakkında her zaman olumlu konuştuğunu, bundan sonra da böyle olacağını belirten Daum, şöyle devam etti: "Her zaman büyük bir sevinçle hatırlıyorum, 42 yıl sonra Fatih hoca Türkiye'yi 1996'da yapılan Avrupa Şampiyonası'na götürdü. Tabii ki güzel hatıralar. Fatih Terim, Türk futbolu için çok şeyler yaptı. Yurt dışında ve dünyada büyük bir reklam yaptı Türk futbolu için. Hem kulüple kazandığı kupalarla, hem de Türk Milli Takımı'na yaptığı büyük işlerle. Fatih hoca büyük bir hoca. Umarım futbolda kalır, çünkü onsuz da futbol olmaz.

EN İYİ BEN ANLARIM
Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli ise, "Başarılı turnuvaların ardından bu tür şeyler yaşanabilir. Bunu Avrupa'nın diğer ülkeleri de zaman zaman yaşıyorlar" diyerek başladığı sözlerine şöyle devam etti: "Fatih Terim'in ruh halini en iyi ben anlarım. Neden istifa ettiği, yanlış mı doğru mu konularında bir şey söyleyemem. Kendisi en iyi kararı alır. Ben Estonya'nın Bosna-Hersek'i yeneceğini düşünüyordum ama yanıldım. Böyle elenmek üzücü oldu.

"DAUM AÇIK KAPI BIRAKTI"
Milli takımın başına yerli mi, yabancı mı teknik direktör gelmeli?'' sorusuna Mustafa Denizli, "1950'li yıllardan sonraki milli takım çizgisine baktığımızda hangi antrenörün döneminde neler yaşandığı net olarak görülmüştür" diyerek tercihinin yerli teknik adam olduğunu işaret etti. Kendisine A Milli Takım teknik direktörlüğü teklif edilmesi halinde ne cevap verecekleri yönündeki soruya ise "Yarın Terim'in son maçı. Bu maçtan önce, gelecek hocayla ilgili konuşmak istemiyorum.. Çünkü bu saygısızlık olur. Sonra tabii konuşulur'' diyerek açık kapı bırakırken Denizli, "Beşiktaş'ın başında 24 saatini geçiren birine böyle bir teklif yapılacağını düşünmüyorum. Bazen zamanım Beşiktaş'a yetmiyor bile'' şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN