"Düşüş yaşıyoruz"

Galatasaray Futbol Şubesi'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Üstünel, üst üste oynayacakları Trabzonspor, Dinamo Bükreş ve Fenerbahçe maçlarına çok iyi konsantre olmalı gerektiğini söyledi.

Galatasaray Televizyonu'na gündeme ilişkin açıklamalar yapan Haldun Üstünel, Kuşadası Galatasaraylılar Derneği'nin gecesine katıldığı için çok mutlu olduğunu belirterek, "Bu tarz organizasyonlarda zaman buldukça bulunmaya çalışıyoruz ama yoğun bir tempo bildiğiniz gibi... Önümüzdeki süreç çok daha yoğun olacak. Milli maç arasında böyle bir geceye katılmak gibi düşüncemiz vardı. Onu gerçekleştirdiğimiz ve taraftarlarımızla birlikte olduğumuz için çok mutluyuz" dedi.
Açıklamasında üst üste oynanacak Trabzonspor, Dinamo Bükreş ve Fenerbahçe maçlarını da değerlendiren Haldun Üstünel şunları söyledi,

"Tabii ki bu süreçte çok iyi konsantre olmamız gerekiyor. Takımın yaşadığı bir düşüş var. Bu düşüşün, hep beraber, teknik heyetimiz olsun, yöneticiler olsun, hepimiz bilincindeyiz, farkındayız. Yaşadığımız, aldığımız neticelerde bunun göstergesi. Çok güçlü bir kadromuz olduğuna inanıyoruz. Üzerine önümüzdeki senelerde yapacağımız birkaç takviyeyle beraber, bu takım gelecek 4-5 senenin önemli takımlarından biri olacak. Önemli başarılara imza atacağız. Bunu hep beraber göreceğiz."

Önlerindeki üç maçlık periyottan çok iyi bir şekilde ayrılacaklarına inandıklarını söyleyen Üstünel, "Camiamız ve taraftarlarımız için kenetlendik, söz verdik. Hep beraber bu sözü yerine getirmek için, elimizden gelen bütün çabayı sarfedeceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın" açıklamasında bulundu.

Gecedeki Galatasaraylı taraftarların ne zaman transfer olacak gibi sorular sorduğunu vurgulayan Haldun Üstünel, "Bizim için şu anda en önemli şey, yaptığımız transferlerin bir takım olabilmesi için yapacağımız çalışma. Şu anda bu doğrultuda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Şu an için kesinlikle transferi düşünmüyoruz, yaptığımız transferlerden bir takım olması için elimizden gelen her türlü çabayı sarfedeceğiz" dedi.

Sarı-kırmızılı taraftarlara seslenen Haldun Üstünel, Galatasaray taraftarlarının bilinçli ve sorumluluğunu bilen taraftarlar olduğunu ifade ederek, "Galatasaray'ın neye, ne zaman ihtiyacı olduğunu bilir, herzaman o sorumluluğu taşır, üzerine düşen vazifeleri yerine getirir. Bu yüzden benim onlara fazla bir söz sarfetmeme gerek yok, onlar herşeyin bilincinde" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN