Matematik: 0

Kepez Belediyesi ve Mersin BŞB potada sınıfta kaldı. İki takım, önceki günkü maçlarında son hücumlarını bilinçsizce kullanınca Türkiye Kupası'na veda etti

Basketbolda Erkekler Teknosa Türkiye Kupası ilk turuna kenar yönetimlerin yaptığı yanlışlar damgasını vurdu. Kepez Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin kaderlerini kendi benchleri çizdi ve iki takım da kupada ilk 8'e adını yazdıramadı. Efes Pilsen, Fenerbahçe Ülker, Türk Telekom, Galatasaray Café Crown, Beşiktaş Cola Turka, Pınar Karşıyaka, Banvit ve Erdemir grup maçları sonunda tur vizesini aldılar. A Grubu'ndaki Kepez Belediyesi-Beşiktaş Cola Turka maçında önce Efes Pilsen ile birlikte üç takımın birbirlerine averajı şu şekildeydi: Kepez: +3, Beşiktaş: -1, Efes Pilsen: -2. Siyah-beyazlıların Kepez'i 1-5 sayı arası farkla mağlup etmesi durumunda, gruptan iki takım beraber çıkacak, Efes Pilsen ise elenecekti.

GORDON SÜREYİ BİTİRMEDİ
Beşiktaş nefes kesen mücadelenin son 18 saniyesine 5 sayı farkla önde girdi ve top Kepez'e geçti. Antalya ekibi aldığı molanın ardından oyun başladığında süreyi bitirmeye oynasa ve topu dolaştırsa, rakibiyle birlikte çeyrek finale yükselecekti. Ancak Kepezli basketbolcu Gordon, Beşiktaşlılar kendisini savunmamasına rağmen benchten "Sayı at" uyarısını alınca, hücum etti ve boş turnikeyle farkı üçe indirdi. Son saniyede siyah-beyazlı oyuncu Chatman'ın yarı sahadan fırlattığı top potaya girince, fark altıya çıktı ve hesaplar karıştı. Bu mucize basket, Kepez'in sonu oldu ve Beşiktaşlı Chatman'ın son saniye basketiyle Kepez'in yerine Efes Pilsen çeyrek finale kaldı.

MERSİN DE TAKTİK KURBANI
Bir başka ilginç olay da C Grubu'nda yaşandı. Mersin BŞB'nin ilk 8'e kalması için Galatasaray'ı 7 sayı farkla yenmesi gerekti. Mersin karşılaşmada son topu kullanırken, iki sayı gerideydi. Güney ekibinin 7 sayı fark şansını elde etmek için maçı uzatmaya götürmesi beklenirken, Mersin son hücumda üçlük denedi. Ancak başarısız oldu ve Cimbom 89-87 kazandı. Maçı Mersin BŞB o son saniye üçlüğüyle kazansa da bir şey değişmeyecekti ve yine Galatasaray ile Karşıyaka çeyrek finale kalacaklardı.

CHATMAN ATTI; SAHA KARIŞTICHATMAN
Beşiktaş Cola Turka-Kepez Belediyesi maçının 88-85 siyah-beyazlılar lehine bitmesi ve iki takımın da çeyrek finale çıkması beklenirken, Chatman'ın son saniye üçlüğüyle hem hesaplar hem de saha karıştı. Kepezliler, ABD'li oyuncunun üzerine yürüdüler.


BİZE ULAŞIN