"Bu formaya layık olmaya çalışacağım"

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 15.10.2009 14:07 ABONE OL
Beşiktaş'ın Brezilyalı futbolcusu Rodrigo Tabata, siyah-beyazlı takımda bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, ''Daha fazla çalışarak bu formaya layık olmaya çalışacağım'' dedi.

Brezilyalı orta saha oyuncusu, siyah-beyazlı kulübün çocuklara yönelik olarak çıkardığı Yavru Kartal Dergisi'nde, fun club üyeleri Damla Pınar Özdemir ve Hüseyin Kaan Karaca'nın sorularını yanıtladı.
Tabata, bir soru üzerine, Beşiktaş'a gelmekten dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, ''Çünkü Beşiktaş'ın büyüklüğünü ve hedeflerini biliyorum. Ben de bu hedeflere ulaşmak için buradayım. Daha fazla çalışarak bu formaya layık olmaya çalışacağım'' ifadelerini kulandı.

Bu sezonun ilk haftalarında zirvenin uzağında kalmalarını şanssızlığa bağlayan Tabata, ''Aslında iyiyiz ama biraz şanssızlık yaşadık. İyi oynayıp da kaybettiğimiz maçlar oldu. Ama sonuçta Denizlispor maçında buna son verdik ve bir galibiyet serisi oluşturmak istiyoruz. Çünkü Beşiktaş büyük bir takım. Büyük takımların da her zaman ilk sıralarda olması gerekir'' görüşlerini aktırdı.

Sezon başında Gaziantepspor'dan transfer edilen Tabata, Beşiktaş'a yavaş yavaş alıştığını vurgulayarak, ''Adapte oluyorum ama zaman da alıyor. Her arkadaşımın nasıl oynadığına yavaş yavaş alışıyorum. Çünkü her futbolcunun ayrı bir oyun stili vardır. Her antrenmanda kendimi daha iyiye götürmeye çalışıyorum. Gün geçtikçe daha da iyi olacağıma inanıyorum'' dedi.

Beşiktaş taraftarlarından övgüyle bahseden Brezilyalı futbolcu, ''Çok iyi taraftarları var Beşiktaş'ın. Her zaman yanımızda olarak çok büyük destek veriyorlar. Takıma da böylece güç katıyorlar'' değerlendirmesini yaptı.

Tabata, en çok severek oynadığı mevki hakkındaki bir soruya ise ''Denizlispor maçında oynadığım yerde oynamayı seviyorum. Yani orta sahanın ilerisi, forvet arkası oluyor. Rakip ceza alanına ve gole yakın olan taraflar'' diye yanıt verdi.