"Kadıköy'de beraberlikte güzeldi"

Galatasaray'ın son dönemde forma şansı bulamayan futbolcularından Barış Özbek, rekabetin bir futbol takımını her zaman ileri götüreceğini söyledi.

Galatasaray Televizyonu'nda yayınlanan bir programa konuk olan Barış, lige çok iyi bir başlangıç yaptıklarını, ancak son haftalarda bu performansı gösteremediklerini belirterek, ''Belki konsantrasyon açısından bir yorgunluk oldu. Son maçta bir iş kazası geçirdik. Son haftalara bakmak o kadar önemli değil. Çünkü şimdi önümüzde gerçekten çok önemli maçlar var. Trabzonspor, Fenerbahçe, Avrupa Kupası'nda da Dinamo Bükreş maçları bize gerçekten yön gösterecek. Geriye bakmak o kadar anlamlı değil, ileriye bakarsak daha iyi olur'' diye konuştu.

Sezona iyi başladığını anlatan Barış, UEFA Avrupa Ligi maçında gol attığını, ancak daha sonraları teknik direktör Rijkaard'ın kendisini kadroya almadığını dile getirerek, şunları söyledi:

''Oyuna sonradan girdiğim maçlar oldu. Bu futbolda olan şeyler. Ben gerçekten genç bir futbolcuyum ve bence böyle bir hocayla çalışabilmek benim için bir şans. Çünkü Galatasaray'a geldiğimden beri iki sene sürekli oynadım. Galiba üç oyuncuyla birlikte en çok maç yapan futbolculardan biriyim. Şimdi de kulübede oturmak benim için yeni bir şey. Futbolumu oynamaya ve antrenmanlarıma devam ediyorum. Hocamıza yine kendimi göstermek istiyorum.''

Rekabetin bir takımda her zaman gerekli olduğunu vurgulayan Barış, şunları kaydetti:

''Rekabet takımı hep ileriye sürükleyecektir. Galatasaray'ın gerçekten kaliteli bir kadrosu var. Bu bir kaç mevkide böyle. Benim mevkimde bu sene altı tane iyi futbolcu var. Hangisini çıkarsanız iyi performans gösterir. Bir gün bana da şans gelecek, o yüzden ben de çalışmaya devam ediyorum. Arkadaşlarım da çok iyi oynamak zorunda. Çünkü görüyorlar ki arkalarında Barış var. 'Ben kötü oynarsam Barış benim yerime oynayabilir' diye düşünüyorlar. Tabii bu o arkadaşı motive ediyor ve ondan da şimdiye kadar iyi gitti. Tabii ki bazen dikkat etmek lazım. Çünkü yoğun maç trafiği yüzünden bazen futbolcularımız yorgun kalabiliyor. Hocamız ilk haftalar sürekli rotasyon yaptı ve gerçekten iyi gidiyordu. Bu rotasyonla belki ilerideki maçlarda yine istediğimiz sonuçlara varacağımızı ümit ediyorum.''

KUPALARI TOPLAMAK İSTİYORUZ

Bu hafta çok yoğun çalıştıklarını ve futbolcuların çok hırslı olduğunu dile getiren Barış, ''Herkes çok istekliydi. Çünkü gerçekten hepimizin bir hedefi var. Kupaları toplamak istiyoruz'' dedi.

''Her hocanın başka istekleri vardır. Bir hoca daha çok koşan futbolcuları sever, bir hoca daha çok hızlı oynayan futbolcuları sever'' diyen Barış, ''Rijkaard'ın tarzına uymadığını mı ima ediyorsun'' sorusunu şöyle yanıtladı:

''Ben birazcık ona bağlıyorum. Çünkü oynadığım maçlarda Barış yine aynı Barış. Hep agresif, hep çok koşan ve çok pres yapan, çok top kapan bir futbolcu. Bu özelliğimi de kaybetmeyeceğim. Gencim, bazı yerlerde hata yapıyorum. Hocamız belki daha az hata yapan, daha az koşan ama daha fazla o pozisyonun adamı olsun istiyor. Ondan da bana hep bunu söylüyorlar. Bunu tabii ki daha iyi yapmak zorundayım ve son haftalarda çok oynamadım. Gelecek haftalarda Barış Özbek sahalarda olacaktır ve iyi performans gösterecektir.''

FENERBAHÇE MAÇI

Ligin 10. haftasındaki Fenerbahçe maçıyla ilgili görüşleri de sorulan Barış, Kadıköy deplasmanına her zaman kazanmaya gittiklerini vurguladı.

Barış, 3 senedir Galatasaray'da olduğunu, ancak Kadıköy'de maç kazanamadıklarını hatırlatarak, şunları ifade etti:

''O atmosfer anlatılmaz, yaşanır ve benim için de güzel anıları var. Geçmişte, Türkiye Kupası maçında berabere kalarak avantaj yakaladık ve bunu kullanarak tur atladık. Bu bizim için güzel bir şeydi. Orada bir beraberlik de güzeldi, ama artık orada kazanma duygusunu da yaşamak istiyoruz. Arkadaşlarımız arasında da bu maçı şimdiden düşünenler var ama bence bu çok doğru değil. Çünkü her maç önemlidir, her maç üç puan değerinde. Tabii bu durum Türkiye'de ve Galatasaray-Fenerbahçe derbilerinde başkadır. Biz bu maça çok iyi hazırlanacağız, elimizden gelenin fazlasını da vereceğiz. İnşallah kazanıp, oradan döneceğiz.''

BİZE ULAŞIN