Değişim başlıyor

Murat Aksu, 2010 Ocak'taki seçimde Beşiktaş başkanlığı için yarışacağını "Değişim Şimdi" sloganıyla düzenlediği basın toplantısında duyurdu. Aksu en büyük hedefinin, Beşiktaş'ı hak ettiği yere getirmek ve yeni projeleri hayata geçirmek olduğunu belirtti

Beşiktaş eski yöneticisi Murat Aksu, 2010 Ocak'ta yapılacak seçimde kulüp başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Aksu, BJK Plaza'daki Divan Kurulu Lokali'nde düzenlediği basın toplantısında adaylığını "Yapılan idari ve mali yanlışların hesabını sormak, özkaynağa dönmek, Beşiktaş'ın tahrip edilen değerlerini onarmak, unutulan geleneklerini hatırlatmak, güven ortamını kurmak, sözde değil, özde birliği sağlamak, 106 yıllık birikimimizi ve gücümüzü çağdaş bir yönetim anlayışıyla bütünleştirmek, yeni vizyonlar ve projeler ortaya koymak, yeni tesisler, araziler kazandırmak, yeni sportif başarılar kazanmak ve Beşiktaş'ı hak ettiği yere getirmek için Ocak 2010 kongresinde Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanlığı'na adayım" sözleriyle duyurdu. Murat Aksu, basın toplantısında adaylık kararı, yaşanacak süreç ve projeleri hakkında konuştu. İşte Aksu'nun sözlerinden satırbaşları:

Beşiktaş halka rağmen yönetilemez. Bu camia avukat Hakkı Yeten'i, devlet memuru Süleyman Seba'yı onursal başkanlığa layık görmüştür. Beşiktaş kötü yönetiliyor. Kulübün borcu astronomik rakamlara çıktı.

Fulya'da ek katlar ve kiralama sürecinde Beşiktaş'ın hakları korunamadı. Kulübün borcunu artırarak ve kendisine borçlandırarak 'Korkut, yönet' taktiği uygulanmaktadır.

Beşiktaş'ın sorunu para değil, zihniyet. Başkanın yerine getiremediği bir sürü sözü vardır. Başkanlık makamının itibarı sarsılmıştır. Beşiktaşlılık duruşu bu değildir.

Taraftar ve genel kurul üyesi profile her geçen gün zedeleniyor. Başkana yapılan fiili saldırılar içinde bulunduğumuz durumun vahametini göstermektedir. Saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Tribün rantını bir daha Beşiktaş'la yan yana gelmeyecek şekilde bitireceğiz. Sağduyulu taraftarlar, uçaklara alınan yan misafirler nedeniyle deplasmana gitmiyor.

Bu hareket, raydan çıkan kulübü yeniden rayına koyma hareketidir. Camianın büyüklerinin fikirlerini aldıktan sonra, çözüm için herkesin istekli olduğunu gördüm.

Bu yola 3.5 ay önceden çıkıyorum. Erken çıkmamın sebebi, taviz vermeden, bu süreci yürütme isteğimdir. Sorunları ve çözümlerini biliyoruz. Bu donanımımız var.

Beşiktaş için güçlü bir yönetim kurulu oluşturup ezberleri bozacağım. Kimseyle oy pazarlığı yapılmayacak. Yönetimde daha önce bulunmuş isimler aramızda olabilir.

Kongre üyeleri, aidatlarını 31 Ekim'e kadar yatırarak kulübüne sahip çıkmalı. Kime oy verinseniz verin, oylarla Beşiktaş'ın gerçek sahiplerinin iradesini ortaya koyun.

Beşiktaş'ta 2. Başkan olarak görev yaptığım dönemde, Del Bosque olayında başkanımıza elimden gelen uyarıları yaptım ama içim yanarak bu süreci seyrettim.

Babam AK Parti'de görevli ama ben siyaseti spora karıştırmak isteseydim, CHP'nin eski Genel Başkanı'na 'Gel kulübün başına geç, beraber yönetelim' teklifini götürmezdim.

BİZE ULAŞIN