Karaman, Terim'e güveniyor

Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, milli takımdaki görevini bırakan Fatih Terim'in bundan sonraki yaşantısında da çok büyük başarılara imza atacağına inandığını bildirdi.

Terim'in görevden ayrılmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Karaman, tecrübeli teknik adamı yakından tanıyan ve yaptıklarını bilen birisi olduğunu kaydetti.

Fatih Terim'in, Türkiye'nin yetiştirdiği, saygı duyulacak, övünülecek bir teknik direktör olduğunu ifade eden Karaman, ''Son maçını ve basın toplantısını izledim. Çok güzel geçti. Tabii, bundan sonraki dönem önemli. Fatih hocanın, bundan sonraki yaşantısında da çok büyük başarılara imza atıp, yüzümüzü güldürecek ve ülkemize değerli lobileri oluşturacak mücadele içine gireceğini biliyorum'' diye konuştu.
Milli takıma getirilecek teknik direktör konusunda artık Türkiye Futbol Federasyonu'nun vereceği kararın çok önemli olduğunu vurgulayan Karaman, şöyle devam etti:

''Yerli, yabancı gündemi olacak, ama ülkede milli takımı çalıştıracak çok antrenör var. Tabii, bakış açısı önemli. Ben, dünya ve Avrupa futbolunu yakından takip eden, ülke futbolu ve futbolcusunu da bilen biri olarak; ülkemizde, milli takımı çalıştıracak ve başarılara imza atabilecek Mustafa Denizliler, Fatih Terimler, Şenol Güneşlerin çıkacağını söylüyorum. Bunu ortaya koyacak birçok arkadaşım var. Onun için kayıtsız şartsız bunların önünün açılması gerekir.''

''TÜRK TEKNİK ADAMLARA BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR''

Ankaragücü Teknik Direktörü Karaman, Türkiye'ye gelen Avrupa şampiyonu olmuş, Dünya Kupasında göze çarpmış hocaların, ne kadar zorluklar çektiğini gördüklerini, bu nedenle de ''kendilerine'' büyük görevler düştüğünü ifade etti. Karaman, ''Bunu söylerken de ben, milli takım teknik direktörlüğünü tek başına deneyimli bir hocanın da kaldıracağına inanmıyorum. İyi bir ekip göreve getirilmeli'' görüşünü dile getirdi.

Milli takım yönetimine gelecek ekibin genç hocalardan oluşması gerektiği fikrine de katılmadığını belirten Karaman, ''Çünkü orada da bazı eksiklerin olduğunu görüyoruz. Ülkeye hizmet etmiş, değerli, deneyimli, kazanmış hocaların bir araya gelerek, birbiriyle didişmeden, tek bir beyinden, bir ses çıkarabilir. Böyle olursa ülke futbolumuzun, milli takımın çok büyük işler yapacağına inanıyorum'' dedi.

ANKARAGÜCÜ'NDE DURUM

''Ankaragücü camiası olarak renkli bir kulübüz'' diyen Hikmet Karaman, her hafta gündemdeki değişik konuların, futbol ekibi olarak kendilerine de yansıdığını kaydetti.

Zihinsel olarak farklı fikirlerin ortaya çıktığını söyleyen Karaman, ''İlk etapta takıma katılanlar var. Sonradan gelenler var. Oyuncularım yoruluyor. Biz teknik ekip olarak yoruluyoruz. İnşallah bunun meyvelerini, karşılığını Ankaragücü camiası olarak, takım olarak, futbol ekibi olarak alırız. Bu çok önemli bir konu'' dedi.

Turkcell Süper Lig'de hafta sonu deplasmanda oynayacakları Kayserispor maçına da değinen Karaman, sözlerini şöyle tamamladı:

''Kayserispor güçlü bir takım. Galatasaray maçında yedikleri golleri çıkarırsak; ligde 1 gol yemişler. Ligin en az gol yiyen ekiplerinden biri. Önemli bir maça çıkacağız. Galatasaray maçında aldığımız 3 puan önemli. Bu maç, yukarılara tutunma ve bundan sonraki maçlarda teknik ekip olarak neler yapabileceğimiz ortaya koyma açısından da önemli olacak. Yüzümüzün akıyla geri gelmek zorundayız. Bizim için önemli olan çok iyi mücadele ve disiplinli oyun. Bunu yapmak istiyoruz.''

BİZE ULAŞIN