Polat'tan birlik beraberlik çağrısı

Galatasaray Kulübü'nün 104. kuruluş yılı, tüm sporcu ve personelin katılımıyla düzenlenen özel geceyle kutlandı.

WOW İstanbul Otel'de, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen geceye, kulübün eski başkanlarından bazıları, yönetim kurulu üyeleri, tüm şubelerden sporcular ve teknik heyetleri ile kulüp personeli katıldı.

Yaklaşık 2 bin 500 kişinin katılımıyla düzenlenen organizasyonda, özellikle alt yapı sporcularının, futbol takımı oyuncuları ve teknik heyetine ilgisi yüksek olurken, başkan Adnan Polat ile futbol şubesi üyesi Haldun Üstünel de bu ilgiden nasibi aldı.

Yemek öncesindeki kokteyl bölümünde minik sporcular, futbol (A) takımının oyuncularıyla fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Abdel Kader Keita'nın bu ilgiden sıkıldığı görülürken, teknik direktör Frank Rijkaard bir süre için lavaboya giderek ortamın sakinleşmesini bekledi.

Diğer yandan, sarı-kırmızılı futbolcu Servet Çetin'in, bayan basketbol takımının yabancı oyuncuları Sofia Young ve Yelena Leuchenka ile bir süre sohbet etmesi dikkati çekti. Samimi şekilde süren konuşmada anlaşma sıkıntısı yaşayan Servet, daha sonra Rijkaard'ın tercümanını yardıma çağırmak zorunda kaldı.

BİRLİK BERABERLİK ÇAĞRISI

Gecede konuşma yapan Adnan Polat, Galatasaray'ın büyük bir aile toplantısı yaptığını belirtirken, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Galatasaray'ın 104. yaşının tamamladığını aktaran Polat, şunları söyledi:
''Galatasaray, artık 105 yaşında bir delikanlı. Bugün burada büyük bir aile toplantısı yapılıyor. Muhteşem bir tablo. Galatasaray için emek veren bu aile, ilk kez bu şekilde bir araya geliyor. Ümit ederim ki bu geleneksel hale gelir. Burada 2 bin 500'ün üzerinde kişi var. 25 milyonluk Galatasaray camiası temsil ediliyor. Birlik ve beraberlik içinde olursak, Galatasaray'ın önü hep açık olur ve daha ilerilere gideriz. Kamuoyunda Galatasaray hep en fazla ilgi gören futbol takımıyla ön planda, ancak Galatasaray için mücadele eden, ter döken yüzlerce sporcumuz var.''

Sarı-kırmızılı kulübün eski başkanları ve duayenlerinin de kendilerine destek olduğuna dikkati çeken Polat, gecede yer alan Ali Uras, Ali Tanrıyar, Selahattin Beyazıt, Alp Yalman, Faruk Süren gibi eski başkanların yanı sıra mazeretleri nedeniyle geceye katılamayan Özhan Canaydın ve Mehmet Cansun'un da desteklerini sürdürdüklerini belirtti.

Bu arada, Mehmet Cansun'un tendon bağında kopma olduğu ve yarın bir cerrahi operasyon geçireceği öğrenildi.

PASTAYI BAŞKANLAR KESTİ

Galatasaray'ın 104. kuruluş yılı için hazırlanan özel pastayı, Adnan Polat ile sarı-kırmızılı kulübün eski başkanları kesti.

Gül şeklindeki pasta platforma taşınırken, burada Adnan Polat'la birlikte Ali Uras, Ali Tanrıyar, Selahattin Beyazıt, Alp Yalman ve Faruk Süren pastayı birlikte kesti.

KUPA ŞOV

Gecede, Galatasaray Spor Kulübü'nün çeşitli şubelerince geride kalan sezonda kazanılan kupalar sergilendi.

Özel olarak hazırlanan kürsüde her kupa için ayrı kaide yer alırken, daha sonra takım kaptanları kazanılan kupaları bu kaidelere yerleştirdi.

Ayrıca, Galatasaray Yönetim Kurulu üyeleri de hep birlikte basın mensuplarına poz verdi.

ÜSTÜNEL: ''GELECEK SENELERDE TAKIMA 2-3 TAKVİYE GEREKİYOR''

Galatasaray Futbol Şubesi Üyesi Haldun Üstünel, son dönemde aldığı başarısız sonuçlarla bir düşüş yaşayan futbol takımına 2-3 takviye gerektiğini söyledi.
Gecede bir açıklama yapan Üstünel, ''Yavaş yavaş oturan, gelecek sezonlarda büyük başarılara imza atacak bir ekip. Bizler buna inanıyoruz. Tabii ki gelecek seneler için, belirlediğimiz önemli noktalara 2-3 takviye gerekiyor. Bu takviyeler doğrultusunda, bence çok büyük başarılara imza atacak bir kadro oluşturduğumuza inanıyoruz'' dedi.

Başarısız sonuçlar alınan son haftalar için, ''Son 3 haftayı saymayalım'' ifadesini kullanan Üstünel, şöyle konuştu:
''Sezon başından beri oynadığımız resmi karşılaşmaların çoğunda, giderek artan bir performansımız vardı, ama son 2-3 haftada takımda bir düşüş var. Bunun nedenlerini araştırıyoruz. Bunun üzerine çalışmalar yapıyoruz. Çok daha kuvvetli olarak, önümüzdeki karşılaşmayla beraber geriye dönüş yapacağız. Yaklaşık 8-9 gün içinde üst düzey 3 karşılaşma oynayacağız. Bu karşılaşmaların önemini biliyoruz. Onun için çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Milli maç arasını çok iyi değerlendirdik. Sakatlarımızın geri dönmesi bizi çok mutlu etti. Hep beraber izleyeceğiz. Çok daha farklı bir Galatasaray olarak son 3 karşılaşmaya dönüş yapıyoruz.''
Üstünel, teknik direktör Frank Rijkaard'ın kendileriyle 2 yıllık sözleşmesi olmasına karşın, sanki 1 1 yıllık sözleşmesi varmış gibi haberlerin yapılmasına bir anlam veremediğini, sözleşmesinin sonuna kadar da Rijkaard'la yola devam edeceklerini sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN