Tarih yazdılar, yazacaklar

Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası'nın finalinde İtalya'ya 64-52 yenilen Milli Takım bu başarısıyla bir ilke imza attı. Yeni hedef, Türkiye'den olimpiyatlara giden ilk takım unvanını almak

Adana düzenlenen Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası'nın finalinde Türkiye, İtalya'ya 64-52 yenilerek ikinci olurken engellilerde Türk spor tarihinde bir ilke imza attı. Finale hızlı başlayan İtalya, ilk periyodu 19-12 önde tamamladı. İkinci periyotta daha iyi oynayan millilerimiz serbest atışları kaçırmasına rağmen farkı eritti. Devreyi 27-25 ileride bitiren İtalya, üçüncü periyotta üstünlüğü tekrar eline geçirdi. Son periyoda 49-39 önde giren İtalyanlar, millilerimizin top kayıplarını iyi değerlendirerek karşılaşmayı 64-52 kazandı.

GÖZLERİNİ 2012'YE DİKTİLER
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Veysel Gülpınar, "Engelli sporcular, en azimli sporcular. Bu organizasyonda bir ilke imza attık. Şimdi hedef olimpiyatlar. Dünya Şampiyonası'nda yapacaklarıyla 2012 Paralimpik Oyunları vizesini alarak Türkiye'den olimpiyatlara giden ilk takım olmak istiyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN