Tepki büyüyor

TSYD, Bursa'da dövülen muhabirle ilgili "İbrahim Yazıcı'nın peşindeyiz. Gerekeni eylemlerle yapacağız" açıklamasını yaptı

Bursa'da Haberturk spor muhabiri Erhan Telli'nin dövülmesi olayına tepkiler büyüyor. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), konuyla ilgili yapılan toplantının ardından "Sonuna kadar İbrahim Yazıcı'nın peşindeyiz. Bir spor gazetecisinin pusuya düşürülerek dövülmesi gibi çirkin bir davranışın hesabı her platformda sorulacak" açıklamasını yaptı. TSYD Başkanı Esat Yılmaer de çirkin olayın spor dünyasında büyük tepki yarattığını belirterek, "Sadece İbrahim Yazıcı'yı kınamakla kalmayıp, bir dizi eylemle gerekeni yapacağız" dedi. TSYD Genel Sekreteri Ahmet Çakır ise, spor yazarlarının tek vücut olması gerektiğini savundu.

AIPS DE OLAYI KINADI
Öte yandan Dünya Spor Yazarları Birliği de (AIPS) kamu adına görev yapan bir gazeteciye fiili saldırının kabul edilemeyeceğini belirterek olayı ve sorumlularını kınadı. Açıklamada, ilgili makamların olayla ilgili gerekeni yapacağına alacağına inancın tam olduğu belirtildi. AIPS'in konuya ilişkin olarak önümüzdeki günlerde daha geniş kapsamlı bir açıklama yapacağı da öğrenildi.

BİZE ULAŞIN