Rus ruleti

G.Saray, ilk yarı Kewell ve Servet ile iki farkı buldu. Trabzon 44'te Tayfun ile ümitlendi. İkinci yarıda Colman ile skoru eşitledi; hatta öne geçme şansları yakaladı. İki dakika içinde Arda ve Baros'un golleriyle "Maçı kopardım" diyen Cimbom, 86'da Colman'ın golü sonrası ecel terleri dökse de üç puanı aldı; lider F.Bahçe ile farkı iki puana indirdi

Eskiden "gergin" olurdu G.Saray-Trabzon maçları. Belki fikstürde hep kritik yerlere denk geldiği için. Belki de o zamanlar Trabzonspor 'Anadolu' bayrağını daha ısrarla taşıdığı için. Ama bu sefer bir hafta sonraki derbinin gölgesinde maç. G.Saray'da yol yorgunları ve 'milli mağluplar' var. Bu nedenle 'tempo' en son beklenen özellik. Ama ev sahibi şaşırtıyor. Son üç maçta 3'e düşen vitesi 5'e yükseltiyor! Çünkü karşısında futbol oynamak isteyen, oyunu bozmayan ve kapatmayan bir rakip var. Orta sahaları da çalışıyor. Ama kanatları kırık, ilerisi de etkisiz eleman olunca, meydan pozisyonlar açısından ev sahibine kalıyor. Zan'ın 6'da direkten dönen şutuyla açılan perde 23'te Sabri'nin asistiyle Kewell'ın ayağından diyor: 1-0. 36'da Kewell boş kaleyi dolduramıyor. Ama 37'de Keita'nın kullandığı serbest vuruşu Servet ikinci golü imzalayarak değerlendiriyor. 2-0 güzel skor! Ama sahada bu kadere razı olmayan bir takım var! 44'te Ceyhun'un kullandığı serbest vuruş barajdan sıyrılıp Tayfun'un önüne düşünce o da affetmiyor. Skoru 'kurtarılabilir' pozisyona getiriyor: 2-1.

SAMİ YEN'DE GOL DÜELLOSU-GALERİ

GALATARASAY - TRABZONSPOR KARŞILAŞMASINDAN KARELER

GAZİANTEPSPOR - FENERBAHÇE KARŞILAŞMASINDAN KARELER

FENERBAHÇE'DE HÜSRAN

GAZİANTEPSPOR ZORU BAŞARDI

BEŞİKTAŞ - KASIMPAŞA MAÇINDAN KARELER

İŞTE LİGDE SON DURUM


YAZLIK FIRTINA
İkinci yarı beklenmedik bir Karadeniz fırtınası esiyor. 54'te topu Ayhan'dan çalan Colman sert bir şutla skoru eşitliyor. Ardından Trabzon baskısı iyice artıyor. Hatta 59'da Serkan topu boş kaleye yollasa öne de geçecekler. Kasım ayı kapıda ama bu fırtına yaz yağmuru kadar sürüyor. Evsahibinin hesabı başka olunca 69'da Keita'nın ortasını Baros indiriyor, Arda topu ağlara yolluyor: 3-2. 71'de Barış'ın asisti Baros'u bir gol sahibi yapıyor: 4-2. Herkes "İş bitti" diye düşünürken 86'da Gökhan'ın asistiyle gelen Colman'ın golü Trabzon'un temposunu ve maçın da gerilimini tekrar artırıyor. Son düdük çaldığında 7 gollü bir futbol düellosunun ardından G.Saray seyircisi mutlu.. Kadıköy'e moral ve umutla gidiyorlar.

BİZE ULAŞIN