Varga'nın rüyası Fenerbahçe

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de faaliyet gösteren Macaristan Fenerbahçe Kulübü'nden yetişen ve 20 Yaşaltı Dünya Kupası'nda üçüncü olan Macaristan Milli Takımı'nın oyuncusu 19 yaşındaki Roland Varga'nın rüyası Fenerbahçe'de oynamak.

Mısır'da düzenlenen 20 Yaşaltı Dünya Futbol Şampiyonası'nda tarihi bir başarı kazanan ve dün Budapeşte'de binlerce Macar tarafından havalanında karşılanan Macaristan Milli Takımı'nın forvet oyuncusu Roland Varga, takımın önemli futbolcularından birisi oldu.

Macar medyasının da büyük ilgi gösterdiği genç yıldız, boynundaki Fenerbahçe atkısını gururla açarak, kendisini yetiştiren Macaristan Fenerbahçe Kulübü'ne minnettar olduğunu söyledi.

2004 yılında 14 yaşında girdiği Macaristan Fenerbahçe Kulübü'nde 2 sene oynadıktan sonra Budapeşte MTK'ya giden ve buradan da geçtiğimiz yıl İtalya'nın Bresa takımına transfer olan Roland Varga, rüyasının Fenerbahçe'de oynamak olduğunu, Daum'un hemen istemesi halinde İtalya'dan ayrılarak, koşarak İstanbul'a geleceğini açıkladı.

Budapeşte havaalanında Macaristan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Cengiz Korkut ve yönetim kurulu üyeleri tarafından sarı-lacivert çiçek buketiyle karşılanan Roland Varga, Mısır'da yaşadıkları tarihi başarı nedeni ile çok gururlu olduğunu, bu takımın bir kaç yıl sonra (A) Milli Takımını oluşturacağını söyledi. Varga, Macaristan'ın Gana ile yaptığı yarı final mücadelesinde şans faktörünün yanlarında olmadığını, yine de kazanılan dünya üçüncülüğünün çok büyük başarı olduğunu belirtti.

Macaristan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Cengiz Korkut ise kulüplerinden 5-6 futbolcunun gelecekte yıldız olmaya aday gösterildiğini, bunlardan birinin de Roland Varga olduğunu, Varga'nın henüz 18 yaşındayken İtalya'ya transfer olarak dikkatleri üzerine çektiğini ifade etti. Korkut, Varga'nın dünya şampiyonasında oynadığı iyi futbolla Avrupa'daki büyük takımların transfer listesine girdiğini, Fenerbahçe'nin bu futbolcuyu istemesi halinde transferin gerçekleşebileceğini kaydetti.

20 Yaş Macaristan Milli Takımı'nı karşılamaya giden Fenerbahçe'nin eski teknik direktörlerinden Kalman Meszöly, Varga'nın yıldız futbolcu adayı olduğunu, kendisi ile gurur duyduğunu söyledi.

BİZE ULAŞIN